Oświetlenie meblowe do kuchni – jakie lampy Skoff wybrać?

0
2690

Oferta firmy Skoff, polskiego producenta oświetlenia i akcesoriów oświetleniowych obecnego na polskim rynku już od blisko dwudziestu lat, obejmuje wiele kategorii produktów. Część z nich to oprawy meblowe, przeznaczone do dekoracyjnego i funkcjonalnego oświetlenia mebli każdego typu, w tym mebli kuchennych. Lampy Skoff do kuchni to między innymi lampy podszafkowe, które instaluje się bezpośrednio pod szafkami podwieszanymi, oprawy meblowe wpuszczane w półki, lampy naścienne i wysięgnikowe, listwy i tuby LED, półki meblowe LED i produkty starszego typu tj. halogeny w postaci opraw meblowych. Które z tych modeli lamp będą najlepsze dla nowocześnie urządzonej kuchni?

Oświetlenie blatów kuchennych

Do podświetlania przestrzeni roboczej na blatach kuchennych najczęściej wykorzystuje się klasyczne oprawy meblowe  i lampy podszafkowe. W pierwszym przypadku istnieje często konieczność nawiercenia otworów montażowych w dolnej części szafek wiszących. Dzięki temu część lampy zostaje ukryta, a na widoku pozostaje jedynie estetyczny klosz. Prostszym rozwiązaniem są lampy instalowane pod szafkami, bez konieczności ingerowania w konstrukcję samych szafek. Podszafkowe lampy Skoff dostępne są w szerokim wyborze kształtów i rozmiarów, dzięki czemu nietrudno znaleźć te ich rodzaje, które będą pasowały wielkością do kształtu każdego rodzaju mebli kuchennych. Lampy podszafkowe Skoff wystarczy przytwierdzić do dolnej części wiszącej szafki i podłączyć do źródła prądu.

Oświetlenie przestrzeni wokół mebli

Jeśli wokół mebli kuchennych chcemy rozświetlić nieco większą przestrzeń, możemy sięgnąć po lampy naścienne i wysięgnikowe. Pierwsze z nich instaluje się bezpośrednio na ścianach, najczęściej pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi. Te drugie lampy Skoff zwykle przytwierdzane są do górnej krawędzi mebli wiszących, oświetlając nie tylko meble, ale także część bezpośrednio przylegającej do nich przestrzeni. To ciekawa alternatywa dla centralnego, sufitowego oświetlenia w aneksie kuchennym lub w niedużej kuchni.

Oświetlenie dekoracyjne mebli kuchennych

Do podświetlania samych mebli i ich wnętrza, obecnie najczęściej wykorzystuje się różne rodzaje taśm ledowych. W przypadku lamp Skoff będą to częściowo zamknięte profile ledowe w postaci listew i tub LED. Takie oświetlenie może być instalowane pod szafkami kuchennymi, nad nimi lub wewnątrz nich. Jako rodzaj oświetlenia wewnętrznego mebli kuchennych używa się również półek meblowych LED. Wystarczy jedynie dopasować ich rozmiar do szerokości i długości szafki, w której chcemy umieścić takie oświetlenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here