Odpowiedni wybór dystrybutora wody

0
1201
Odpowiedni wybór dystrybutora wody

O konieczności troski o podstawowe potrzeby swojego pracownika wie niemal każdy pracodawca. Miejsce wykonywania pracy powinno być wyposażone w szereg obiektów i urządzeń, umożliwiających jej swobodne i skuteczne wykonanie. Nie wszystkie udogodnienia dostarczane przez pracodawców są przy tym bezpośrednio związane z samym rodzajem wykonywanej pracy. Przykładowo, każdy pracownik ma potrzebę odpowiedniego nawodnienia. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup odpowiednich urządzeń służących do dozowania wody. Wśród tych najchętniej stosowanych znajdują się między innymi dystrybutory wody, które stanowią niezwykle praktyczne i atrakcyjne finansowo rozwiązanie.

Jak wybrać właściwy dystrybutor wody?

Dystrybutory wody spotykamy najczęściej w takich miejscach pracy jak: biura, banki, sklepy o dużej powierzchni, a także instytucje publiczne o najróżniejszym charakterze. Lokowane w nich urządzenia są przeznaczone do użytku wewnętrznego przez wszystkich pracowników, a niekiedy także przez odwiedzające te miejsca osoby zewnętrzne.

Wśród dostępnych urządzeń wyróżnić można kilka najważniejszych rodzajów. Zaczniemy jednak od opisu podstawowego i najczęściej stosowanego – jakim jest tak zwany elektryczny dystrybutor wody.

Dystrybutor elektryczny

Dystrybutor elektryczny to urządzenie, które – jak wskazuje na to sama jego nazwa – by prawidłowo funkcjonować, potrzebuje dostępu do gniazda zasilającego. Tego typu urządzenia wyposażone są zwykle w dwa rozłączne kraniki, które umożliwiają dozowanie wody w różnym zakresie temperatur: zimnej i ciepłej. Dzięki temu, osoby korzystające z danego dystrybutora mają także możliwość wymieszania wód z obu kraników, a przez to dostosowania temperatury otrzymanej wody do swoich preferencji.

Przy wyborze dystrybutora elektrycznego warto zwrócić uwagę na takie parametry jak moc urządzenia. Im będzie większa, tym bardziej schłodzona oraz nagrzana będzie woda. Niektóre spośród dostępnych modeli pozwalają także na precyzyjną regulację poziomu temperatury wody, co nie pozostaje bez wpływu na ich atrakcyjność.

Dystrybutory mechaniczne

Drugi typ dystrybutorów tworzą dystrybutory mechaniczne. Są równie często stosowane co ich elektryczne odpowiedniki, w przeciwieństwie do których nie potrzebują dostępu do prądu. Można je zatem postawić w dowolnym miejscu i niemal każdym pomieszczeniu. Dozowane przez nie woda ma zazwyczaj temperaturę zbliżoną do temperatury otoczenia. W związku z tym, w ich konstrukcji znajduje się tylko jeden kranik.

Dystrybutory filtrujące

Ostatni rodzaj stanowią niezwykle użyteczne dystrybutory wyposażone w filtr oczyszczający. Dzięki temu, dozowana za ich pomocą woda przechodzi proces oczyszczenia, w trakcie którego usuwane są z niej szkodliwe bakterie, grzyby i inne drobnoustroje. Ten typ dystrybutorów jest zwykle nieco droższy od pozostałych rodzajów oraz wymaga od czasu do czasu wymiany stosowanych w nim filtrów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here