Nowoczesne płyty dachowe

0
2804

Budujesz dom lub pomieszczenia gospodarcze  i poszukujesz materiałów, którymi pokryjesz dach? Zastanów się dobrze przed dokonaniem wyboru.

Płyty dachowe pełnią funkcję nie tylko estetyczną. Od ich jakości zależy również wiele czynników, które wpłyną na komfort życia oraz samopoczucie mieszkańców nowego domu. Pokrycie dachu pełni bardzo wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim chroni budynek przed szkodliwym działaniem wody. Dlatego też niezwykle ważna jest szczelność całego pokrycia. Drugą bardzo ważną kwestią są jego właściwości termoizolacyjne. Dobre płyty pomagają zaoszczędzić bardzo dużo ciepła, co przekłada się zarówno na komfortową temperaturę panującą w środku, jak i niższe wydatki przeznaczone na ogrzewanie.  Z pewnością wszyscy pamiętają ciężkie metalowe blachy dachowe. Dudnienie deszczu o ich powierzchnię potrafiło być nie do zniesienia szczególnie dla ludzi mieszkających na wyższych piętrach lub poddaszach.

Pokrycie dachu powinno dobrze tłumić dźwięk, po to, by do wnętrza domu nie przedostawał się hałas. Ważnymi kwestiami jest ich odporność na czynniki zewnętrzne, które mogą powodować szybsze zużywanie się. Do takich czynników należą z pewnością deszcz, grad oraz mróz.  Jakie rozwiązanie będzie najlepsze do pokrycia dachu? Jeżeli mowa o domu, bezkonkurencyjny jest gont bitumiczny, który łączy w sobie lekkość oraz bardzo dużą wytrzymałość. Dobrze trzyma ciepło, nie hałasuje podczas deszczu i nie jest podatny na czynniki atmosferyczne. Mówiąc o pomieszczeniach gospodarczych, altanach oraz garażach warto zastanowić się nad tańszą alternatywą. Płyty faliste bitumiczne mogą być doskonałą opcją. Zarówno płyty pvc, jak i poliwęglanowe są bardzo lekkie, wytrzymałe i pozwalają na bardzo łatwy, nawet samodzielny, montaż.

W miejscach, w których hałas  nie będzie nam przeszkadzał, można zamontować chromowaną metalową blachę. Chromowa powłoka uchroni metal przed korozją, dzięki czemu blacha będzie skutecznie służyła przez wiele lat. Warto jeszcze na chwilę wrócić do zalet płyt bitumicznych. Dzięki prostej technologii produkcji mogą być one sprzedawane w rozmaitych kolorach, które nie mają żadnego wpływu na cenę. Dzięki temu możesz wybrać produkt dostosowany do Twoich szczególnych potrzeb.  Pokrycia dachów najlepiej kupować w dużych serwisach budowlanych, takich jak sklep Bricoman (https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/papy-gonty-masy-do-dachow/plyty-dachowe). Zapewni Ci to łatwy dostęp do dodatkowych komponentów, które są niezbędne do zamontowania płyt lub blach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here