Nitownica ręczna dla amatorów. Jaka nitownica ręczna na początek?

0
635

Nitowanie to jedna z popularniejszych oraz trwalszych metod pozwalających na trwałe złączenie elementów wytworzonych z różnych typów materiałów – m.in.: z drewna, metalu, tworzywa sztucznego, tkaniny. Ma szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale i gospodarstwach domowych. Co warto wiedzieć o nitownicach dla amatorów? Jakie urządzenie sprawdzi się na początek i gdzie je kupić?

Jak działa nitownica ręczna?

Nitownica ręczna to jeden z trzech typów urządzeń dostępnych na rynku, obok akumulatorowej i pneumatycznej. Stanowi najprostszy sprzęt pozwalający na wykonanie trwałych połączeń pomiędzy różnymi elementami. W czasie jej pracy wykorzystywana jest siła ludzkich rąk, a każdy nit zaciskany jest osobno. Nie wymagają źródła zasilania. Podczas mocowania połączeń wykorzystywana jest zasada działania kombinerek, ponieważ podczas zaciskania końcówek rączek definiowana jest siła, która zatrzaskuje nit. Nitownica ręczna do lekkiej pracy z oferty Incop.pl ma bardzo wiele zalet. Korzyściami wykorzystania jej w trakcie pracy są mobilność, swobodna praca w dowolnym położeniu oraz swoboda ruchów.

Jak wybrać nitownicę ręczną i dobrać ją do swoich potrzeb?

Na samym początku warto zaznaczyć, że nitownica ręczna to urządzenie, które zazwyczaj stosowane jest sporadycznie oraz do wykonania kilku łączeń. Porównując dostępne modele, należy skupić się na kilku aspektach. Pierwszym z nich jest rodzaj nitów lub nitonakrętek, które najczęściej stosowane będą podczas pracy – na rynku znaleźć można zarówno rozwiązania uniwersalne, jak i przeznaczone do konkretnego typu łączeń. Najbardziej uniwersalne rozwiązanie to nitownica do nitów stalowych. Bardzo ważne jest także sprawdzenie rozmiarów oraz masy urządzenia. Czynniki te znacząco wpływają na wygodę korzystania z urządzenia oraz wykorzystanie go w nietypowych warunkach. Podczas zakupu nitownicy ręcznej warto sprawdzić także, jaka jest konsultacja głowicy. Wielu ekspertów zaleca wybór obrotowej, która umożliwia dostęp z każdej strony. Na samym końcu warto wspomnieć o sprawdzeniu solidności wykonania sprzętu – wszystkie elementy powinny być stabilnie i solidnie połączone.

Gdzie można kupić nitownicę ręczną dla amatorów?

Nitownica ręczna, nazywana jest także pneumatyczną, to bardzo proste urządzenie, które dostępne są w wielu miejscach – zarówno w sieci, jak i stacjonarnie. Na samym początku warto sprawdzić ofertę specjalistycznych sklepów, zajmujących się profesjonalnymi technikami łączenia. Szeroki wybór urządzeń znaleźć można także w marketach z szerokim asortymentem wykorzystywanym podczas budowy i remontów. Sprzęty te dostępne są zarówno w sieciówkach, jak i lokalnych punktach. Warto zaznaczyć, że ceny nowych urządzeń to około 100 zł do ponad 2.000 zł.

Nitownice pneumatyczne używane znaleźć można bardzo często w sieci, w dużo bardziej atrakcyjnych cenach, np. w serwisach sprzedażowych, jak i w social media. Zazwyczaj ich ceny są dużo bardziej okazyjne, a urządzenie działa bezawaryjnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here