Niezawodne grzejniki do każdego pomieszczenia

0
1977
Niezawodne grzejniki do każdego pomieszczenia

Wybór grzejnika ma duże znaczenie. To fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Istotne znaczenie ma tutaj rodzaj podłączenia, dzięki temu może współpracować z każdą instalacją. Warto jeszcze zwrócić uwagę na parametry techniczne. Nie bez znaczenia jest również design. Dobór odpowiedniego grzejnika sprawi, że pomieszczenie nie tylko będzie dobrze ogrzane, ale również nie straci na walorach estetycznych i ergonomii. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jakie grzejniki sprawdzą się do każdego pomieszczenia i dlaczego odpowiedni może być wybór grzejników płytowych.

Grzejniki płytowe – dla każdego coś fajnego

Grzejniki płytowe wyróżniają się nie tylko minimalistycznym designem, ale również świetnymi parametrami technicznymi. Doskonale współpracują z każdym typem ogrzewania, szczególnie z ogrzewaniem gazowym, gdzie pobierana woda nie ma tak wysokiej temperatury. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że niezwykle szybko się nagrzewają, a jednocześnie dobrze utrzymują temperaturę. Tworzą bardziej przyjazny mikroklimat w domu, ze względu na oddawanie ciepła zarówno przez konwekcję, jak i promieniowanie. Łatwo się je czyści i są dobrym wyborem dla alergików. Pasują do każdego wnętrza, ze względu na niewielkie rozmiary i swoją prostotę. Świetnie sprawdzą się we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym, czy też skandynawskim, a nawet glamour. Można je montować również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Najlepsze grzejniki do starych instalacji

W przypadku starszych instalacji wybór grzejnika również nie musi być trudny. W tym przypadku także sprawdzą się niezawodne grzejniki płytowe, ale można również postawić na grzejniki członowe aluminiowe. Mają one charakterystyczną budowę, gdyż składają się z jednakowych odlewnych elementów, które nazywają się członami. Właśnie w członach znajdują się kanały powietrzne. Zalety takich grzejników również są duże, gdyż w przypadku wymiany starych grzejników nie trzeba wymieniać podłączenia. Takie grzejniki mogą pracować w instalacjach, w których ciśnienie sięga aż 16 barów. W tym przypadku zarówno czas nagrzewania, jak i chłodzenia jest bardzo szybki. Współpracują także z nowoczesnym ogrzewaniem, gdzie temperatura zasilania jest niezbyt wysoka. Tutaj za zaletę można uznać również ciężar oraz dużą pojemność wodną. Niestety małym minusem takich grzejników jest fakt, że w szparach bardzo szybko osadza się kurz, co oczywiście jest niezdrowe w przypadku osób cierpiących na astmę oskrzelową czy inne choroby układu oddechowego.

Retro w nowoczesnym wydaniu – grzejniki żeliwne

Większość budynków z lat 70-tych, a nawet 80-tych czy 90-tych posiada stare grzejniki żeliwne. Powoli jednak przechodzą one do lamusa. Często zastępowane są nowoczesnymi grzejnikami płytowymi, które dodatkowo są bardzo lekkie. Jednak obecnie również można znaleźć nowocześniejsze grzejniki żeliwne. Są one niezwykle trwałe i jednocześnie odporne na korozję. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na dużą pojemność cieplną, ale również odporność na wysoką temperaturę i wysokie ciśnienie. Jednak mają też kilka wad. Otóż są niezwykle ciężkie. Ich kolejną wadą jest fakt, iż stosowanie automatyki jest niemożliwe przez co mają one bezwładność cieplną. Surowy design takich grzejników sprawia, że często są one wybierane do wnętrz w stylu industrialnym. Mają także zastosowanie w domach ogrzewanych starszym typem kotłów węglowych.

Idealny grzejnik dla każdego, czyli jaki?

Obecnie wybór grzejników jest naprawdę bardzo duży. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są także grzejniki w stylu hi-tech. Jednak w tym przypadku trzeba sprawdzić dokładnie parametry techniczne, gdyż takie grzejniki są nie tylko droższe, ale również wymagają współpracy z innym źródłem ciepła. Może być to ogrzewanie podłogowe. Zatem najbardziej uniwersalny wydaje się być grzejnik płytowy, który doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Tutaj jego minimalizm jest kolejną zaletą, podobnie jak fakt, że współpracują z każdym źródłem ogrzewania.

Przy wyborze grzejników warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, ale również design. Dzięki temu grzejnik stanie się nie tylko doskonałym źródłem ciepła, ale również świetną ozdobą pomieszczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here