Naklejki szkolne na ścianę – poradnik dla planujących zakup

0
805
Naklejki szkolne na ścianę

Naklejki na ścianę to świetny pomysł na dekorację. Korzysta się z nich nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w szkołach, biurach, szpitalach i licznych innych placówkach. Szczególne w przypadku szkół jest to rodzaj ozdoby, po który chętnie sięgamy. Nie powinno to zresztą dziwić – naklejki na ścianę są stosunkowo tanie, a ich zakup – nawet w celu udekorowania wielu sal lekcyjnych i korytarzy – nie powinien nadwyrężyć budżetu szkolnego. Poniżej podpowiadamy –  po jakie rodzaje naklejek na ścianę warto sięgnąć, jeśli pragniemy za ich pomocą udekorować szkołę, w której pracujemy.

Naklejki szkolne na ścianę – najpopularniejsze motywy

Wybierając naklejki na ścianę, warto sięgać przede wszystkim po te, przedstawiające motywy edukacyjne. Tych natomiast znajdziemy bez liku. Niezwykle popularne są naklejki, których temat związany jest z konkretnym przedmiotem szkolnym, na którego lekcję uczniowie uczęszczają. Do sali chemicznej – polecamy naklejkę prezentującą tablicę Mendelejewa; do sali, w której odbywają się lekcje geografii – idealna będzie naklejka z mapą Polski lub mapą geograficzną bądź polityczną świata.

Na ścianę w pomieszczeniu od matematyki przydadzą się naklejki przedstawiające ułamki, wzory matematyczne lub przeliczniki miar. Lekcje angielskiego natomiast umilą nam naklejki prezentujące listy słów w dwóch językach – polskim i angielskim. Znajdziemy również identyczne naklejki przeznaczone do nauki w innych językach.

Dobrym pomysłem na naklejki do szkoły są te prezentujące hasła motywacyjne i dopingujące. Naklejki takie umieszcza się na ścianach nie tylko konkretnych sal lekcyjnych, ale również korytarzy, holów, stołówek, szatni i przedsionków. Ich wymowa jest uniwersalna, dlatego pasują w zasadzie do każdego pomieszczenia w szkole. Mogą zarówno zachęcać do nauki, jak i kształtować pozytywne, koleżeńskie postawy: „Czytaj, dużo czytaj, to najlepsza forma buntu jaką masz”, „Ucz się i pracuj, a dojdziesz do celu”, „Uśmiechem zmieniaj świat, ale nigdy nie pozwól, by świat zmienił twój uśmiech”.

Naklejki szkolne na ścianę – i nie tylko na ścianę

Niezmiennie popularne są również naklejki szkolne o zastosowaniu praktycznym. Mogą służyć zarówno do mierzenia wzrostu uczniów, nauki cyfr i liczb, jak i innego użytku. Ponadto, coraz częściej kupujemy naklejki informujące na temat pożądanych form zachowań – „zakryj usta i nos”, „zachowaj odstęp”, „wejście tylko w maseczkach”.

Naklejki przeznaczone do naklejania na schodach i podłodze to również dobry pomysł. Naklejki przeznaczone na stopnie mogą układać się w rozbudowane, tematyczne ciągi. Popularne są podłużne naklejki z motywami ołówków, prezentujące najważniejsze postaci historyczne lub najważniejsze dzieła polskiej literatury.

Naklejki informacyjne na stopnie schodów pełnią dodatkowe funkcje zabezpieczające – zwracają uwagę uczniów na konieczność zachowania bezpieczeństwa. Mogą mieć one formę nie tylko „oficjalną”, ale również żartobliwą – jak w przykładzie naklejki z napisem „odłóż smartfon, patrz pod nogi”. 

Naklejki na podłogę mogą mieć formę dużych odcisków stóp, na których umieszczane są wybrane treści – liczby, litery, symbole graficzne. Ponadto, znajdziemy naklejki, które po naklejeniu zamieniają się w planszę do gry w klasy. Jest to świetny pomysł na naklejkę na chodnik przed szkołę lub na korytarz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here