Na co zwrócić uwagę, decydując się na prysznic w domu?

0
1226
Na co zwrócić uwagę, decydując się na prysznic w domu?

Kabina prysznicowa czy wanna, to dylemat wielu osób urządzających swój wymarzony dom. Jest to szczególnie ważna kwestia dla tych, którzy nie mają możliwości, by posiadać jedno i drugie. Jeśli jednak decyzja już zapadnie na korzyść prysznica, to jakie wówczas aspekty powinny zwrócić naszą uwagę?

Standardowa kabina czy wnęka prysznicowa z drzwiami?

Decydując się na założenie prysznica, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość i możliwości aranżacyjne łazienki. Jeśli pomieszczenie jest prostokątem lub kwadratem o standardowych wymiarach, jego urządzenie nie powinno być trudne. Jeśli jednak występują w nim nietypowe rozwiązania, odpowiednie usytuowanie wymarzonego prysznica może być mocno ograniczone. Nowoczesnym, ciekawym rozwiązaniem, które jest coraz chętniej wybierane, jest umieszczenie w łazience wnęki odgrodzonej od reszty pomieszczenia szklanymi drzwiami. W tej wnęce właśnie instaluje się całą armaturę prysznicową, uzyskując przestronne miejsce do kąpieli. Jego zaletą jest możliwość dowolnej aranżacji i zainstalowania dokładnie takiego wyposażenia, o jakim marzymy – półeczek, siedziska, czy nawet hydromasażu.

Co więcej, rozwiązanie to sprawia, że znikają problemy na przykład ze ścianami, które są pod skosem, a nie prostopadle do siebie. Umieszczając w tym miejscu wnękę prysznicową, możemy uzyskać ciekawy wystrój, większą przestrzeń do kąpieli, a jednocześnie nie pozostawimy tego miejsca bez zagospodarowania.

Konstrukcja wnęki prysznicowej

Niestety, wnęka prysznicowa pociąga za sobą odpowiednie wymagania konstrukcyjne, jak wykonanie odpowiedniego odpływu. Najbardziej funkcjonalne i estetyczne są odpływy punktowe w podłodze, które nie wymagają brodzika. Aby je wykonać, wymagany jest niewielki spadek podłogi prysznica, a także jej odpowiednia grubość. Tylko ona gwarantuje, iż niezbędny system odpływowy będzie mógł zostać umieszczony pod prysznicem tak, aby bezproblemowo pracował. Jest to szczególnie istotne, jeśli wnęka prysznicowa ma znajdować się na piętrze budynku.

Innym ważnym elementem są szczelne drzwi, przy czym najlepiej prezentują się szklane modele. To one zabezpieczą pozostałą część łazienki przed zalaniem, a jednocześnie są efektowne i łatwe w czyszczeniu. Należy przy tym zwrócić uwagę, by miały odpowiednio dużo miejsca na otwarcie się. Na szczęście projektanci przewidzieli ich dużą różnorodność, co umożliwia wybranie najbardziej odpowiedniego modelu do danej wnęki.

Zalety standardowej kabiny prysznicowej

Gotowe kabiny prysznicowe, wyposażone w brodzik i boki z drzwiami, są często rozwiązaniem preferowanym ze względu na łatwość i szybkość montażu. Ich rozmaite, ale ustandaryzowane rozmiary oraz kształty sprawiają, że łatwo wkomponować je w łazienkę już na etapie planowania aranżacji. W przypadku małych mieszkań można docenić ich niewielkie rozmiary, dzięki którym również wiele innych niezbędnych rzeczy będzie mogło się tam zmieścić.

W obecnej chwili są również bardzo atrakcyjne pod względem możliwości ich zaadaptowania zgodnie z własnymi upodobaniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here