Meble do jadalni – eleganckie i nowoczesne

0
1401
Meble do jadalni – eleganckie i nowoczesne

Jadalnia to miejsce, które prawdopodobnie w przynajmniej połowie gospodarstw domowych w Polsce nie występuje. Wynika to z ograniczonych metraży nowych i starych mieszkań (wielka płyta!). Jednak krzesła do jadalni z porządnym stołem sprawdzą się w każdym salonie z namiastką jadalni. Mam świadomość, że wybór umeblowania obecnie jest naprawdę ciężką sprawą – biorąc pod uwagę ogrom rynku i polskiej konkurencji. Warto jednak trzymać się ostatnich trendów w meblarstwie, które wyraźnie stawia na bardzo modernistyczne i proste kształty. Jedno nie powinno się zmienić – czyli jakość materiałów, z których wykonane są produkty. Jeśli kupujemy stół do jadalni, to to musi być drewno najwyższej jakości.

Stół i krzesła do jadalni

Zacznijmy od pierwszych i podstawowych elementów wystroju jadalni. Zanim jednak spakujemy całą rodzinę i ruszymy na podbój Ikei czy innego sklepu, to warto zmierzyć, jaką przestrzenią dysponujemy i na jak duży stół możemy sobie pozwolić. Osobiście uważam, że im większy stół, tym lepiej dla nastroju w domu. Nigdy nie zabraknie nam miejsca przy większych obiadach czy świętach rodzinnych. Nie można także przesadzić w drugą stronę. Zwłaszcza w przypadku niezbyt dużego metrażu. Jeśli chodzi o kształt stołu, to zasugerowałbym dwa kształty – okrągły bądź prostokątny. To najbardziej klasyczne wersje stołu i tutaj od dodam, że w bardziej kwadratowych pomieszczeniach okrągły stół sprawi się najlepiej. Można także zawsze kupić wersję rozkładaną, która doda w pełnym wymiarze sporo przestrzeni na zastawę i posiłek.

Inną ciekawą propozycję dla mniejszych mieszkań przedstawili producenci europejscy – ławostół.

Na co dzień jest to dobrze prezentująca się, w pełni funkcjonalna ława stojąca w salonie. Jednak gdy przychodzą goście, to z powodzeniem możemy ją zmienić w duży stół, przy którym każdy posiłek będzie przyjemnością.

Następną najbardziej palącą kwestią są krzesła do jadalni, które zwykle idą w zestawie ze stołem – choć tutaj naprawdę nie ma reguły. Niektórzy decydują się na duży, prostokątny stół z drewna, a krzesła dobierają od sasa do lasa. Jest to popularne zwłaszcza we wnętrzach w stylu skandynawskim, gdzie jasna kolorystyka ścian i podłóg pozwala na meblowe szaleństwo. Ja polecam zakupić klasyczne krzesła z drewna, do których dołożymy poduszki dla wygody domowników. Krzesła z poduszkami tapicerowanymi może i wyglądają całkiem nieźle, ale niestety bardzo szybko się brudzą. W efekcie bardzo ciężko je później domyć.

Witryny i komody

Witryna to ciekawa propozycja meblowa do jadalni, bo to zwykle tam chowa sięcenną zastawę kuchenną. Jest to także miejsce na domowy barek. Witryny z przeszkleniami są teraz w modzie, bo optycznie nie zmniejszają pomieszczeń, a nadal są bardzo pojemne. Komody to już bardziej klasyczny mebel, który szczerze mówiąc nie wszędzie będzie się nadawać. Wszystko zależy od tego, ile potrzebujemy przestrzeni magazynowej na nasze rzeczy. Niekiedy klienci kupują zbyt dużo elementów umeblowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here