Mapa świata – obraz do salonu, biura i pokoju nastolatka

0
3076

Mapa świata to wizerunek kontynentów z zaznaczonymi granicami, krainami geograficznymi, miastami i rzekami oraz oceanów, po których pływają okręty handlowe i statki turystyczne. Każde przedstawienie kartograficzne jest jednak pewnym wycinkiem rzeczywistości, ponieważ nie jest w stanie zaprezentować wszystkiego. Gdybyśmy więc poszli o krok dalej i uprościli mapy, tworząc z nich niezwykle ozdobne wzory? Jeśli szukamy efektownej i oryginalnej dekoracji wnętrza, jest to doskonałe rozwiązanie.

W aranżacji wnętrz częstym motywem zdobniczym są geometryczne desenie, floralne ornamenty lub nowoczesne abstrakcje. Aby przełamać tę tendencję, warto znaleźć nietuzinkowy obraz. Mapa świata może przywodzić na myśl szkolne lata, ale tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na klasyczne przedstawienie z wyżynami, nizinami i górskimi pasmami. My jednak przygotowaliśmy bogaty wachlarz zaskakujących propozycji, które nie mają nic wspólnego z lekcjami geografii. Dlaczego warto zdecydować się na taką dekorację mieszkania? Zapytaliśmy o to specjalistę z Myloview.pl:

O atrakcyjnym charakterze takich ozdób świadczy nietuzinkowe podejście do dobrze wszystkim znanego tematu. Mapę widział każdy, jednak mapa ze złotego brokatu, przypominająca dokument z XV wieku czy wyglądająca jak graffiti, to zupełnie inna bajka. Taki wzór na ścianie nie tylko urozmaici wnętrze, ale pozwoli nam także podkreślić charakter naszego wystroju.  

Salon pełen elegancji

Zazwyczaj najbardziej skupiamy się na aranżacji salonu, ponieważ to tutaj wszyscy domownicy spędzają najwięcej czasu. Wraz z ekspertem Myloview wybraliśmy zatem propozycje, które sprawdzą się znakomicie w szykownym wystroju. Jeśli jesteśmy miłośnikami estetyki glamour, lubimy szlachetne materiały, a pod sufitem wisi kryształowy żyrandol, na ścianie musi się znaleźć ozdoba utrzymana w takiej samej, eleganckiej estetyce. Naszym faworytem jest zupełnie wyjątkowy obraz – mapa, której kontynenty składają się z błyszczącego złotego pyłu lub brokatu, rozsypanego na intensywnie czarnym tle. Taka dekoracja z pewnością przykuje uwagę każdego. Jeśli z kolei w naszym salonie panuje elegancki minimalizm, wybierzmy oszczędny w wyrazie wzór. Jaki? Czarne kontury kontynentów na białym tle to idealne rozwiązanie – proste, efektowne i przykuwające oko.

Biuro z dawnych czasów

Niezależnie od tego, czy mamy to szczęście i pracujemy zdalnie z domowego zacisza, czy wykonujemy nasze obowiązki w firmowym biurze, wnętrze, w którym spędzamy po kilka godzin dziennie powinno być nie tylko odpowiednio urządzone, ale także ozdobione. Zupełnie inaczej czujemy się w przyjemnej dla oka przestrzeni, a inaczej w pustej i nieciekawej. Jeśli lubimy wygląd staromodnych, eleganckich gabinetów z ciężkimi, drewnianymi meblami i skórzanymi fotelami, koniecznie zdecydujmy się na utrzymany w stylu vintage obraz. Mapa świata, przenosząca nas w czasie o kilka wieków, to niezwykle interesująca propozycja.

W dawnych czasach dokumenty kartograficzne były tworzone z dbałością o każdy szczegół. Prezentowały nie tylko informacje dotyczące kontynentów, ale odznaczały się także zdobieniami na najwyższym poziomie. Ryciny ukazywały herby możnych rodów, wizerunki morskich stworzeń, w które wierzono, konstelacje gwiazd, a nawet scenki rodzajowe. Taka dekoracja będzie niezwykle oryginalnym akcentem zarówno w domowym gabinecie, jak i w służbowym biurze. – powiedział nam specjalista z Myloview.

Tętniący energią wystrój

A czy w pokoju nastolatka sprawdzi się także kartograficzny obraz? Mapa świata na ścianę będzie doskonałym pomysłem, ale musimy znaleźć taki wzór, który nie będzie się kojarzył ze szkolnymi lekcjami geografii. Powinien więc być niezwykle kolorowy, nowoczesny i z pewnością oryginalny. Takie kryteria spełniają idealnie trzy przygotowane przez nas wzory. Pierwszym jest barwny tryptyk lub poliptyk. Jeśli wnętrze jest wystarczająco przestronne, kilkuczęściowy obraz będzie się znakomicie prezentował na ścianie. Mnogość kolorów bierze się natomiast stąd, że każde państwo na mapie zaznaczone zostało innym odcieniem, tworząc zachwycającą mozaikę. Drugą propozycją jest kompozycja, która przypomina stare gry komputerowe, ponieważ lądy stworzone zostały z malutkich kwadracików, do złudzenia przypominających piksele. Trzecią opcją jest efektowne graffiti. Mapa, niczym uliczny malunek kolorowymi sprayami, ożywi młodzieżową aranżację i sprawi, że pokój nabierze całkiem  nowej jakości.

Oryginalne rozwiązania są zawsze modne i nigdy nie przestają dobrze wyglądać. Jeśli zdecydujemy się na niebanalną ozdobę wnętrza, zyskamy pewność, że stworzony wystrój będzie się świetnie prezentował latami, a my nie będziemy musieli nic zmieniać w aranżacji. Zaskakująca mapa świata to propozycja, na którą warto się skusić!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here