Łóżko małżeńskie – porady przed zakupem łóżka dla dwojga

0
631
Łóżko małżeńskie - porady przed zakupem łóżka dla dwojga

Łóżko małżeńskie to zwieńczenie sypialni w mieszkaniach i domach rodzinnych. Wybór łóżka może okazać się trudny, gdyż powinno zaspokoić potrzeby i oczekiwania obojga jego użytkowników. Przed rozpoczęciem przeglądania sklepowych półek warto dowiedzieć się jak wygląda oferta łóżek małżeńskich, jakie ich modele są najczęściej kupowane oraz w czym tkwi różnica pomiędzy nimi. Dowiesz się tego z tekstu poniżej, w którym podpowiadamy także: jak znaleźć łóżko dobrej jakości oraz w atrakcyjnej cenie.

Sprawy najważniejsze – czyli rama łóżka i jej rozmiar

Przystępując do wyboru łóżka małżeńskiego, zacznij od wyboru rozmiaru, który będzie odpowiadał Tobie jak i partnerowi/partnerce. Rozmiary dedykowane dla dwójki powinny być szerokie na przynajmniej 160 cm. 140 cm to wybór bardzo ascetyczny i może sprawiać z problem ze swobodnym przyjmowaniem pozycji w czasie snu. Oczywiście, warto też wybierać łóżka odpowiednio szersze – dla najbardziej wybrednych dostępne są łóżka szerokie na 200 lub nawet 220 cm.

Wymienione wyżej rozmiary dotyczą oczywiście samej ramy łóżka, na której znajdzie się materac i/lub stelaż. W rezultacie przestrzeń użytkowa – do spania – będzie odpowiednio nieco mniejsza. Warto też wspomnieć o długości łóżek małżeńskich – która wynosi najczęściej 200 cm. Dla osób odpowiednio wyższych dedykowane są łóżka o długości 220 cm.

Dodatkowo należy też uwzględnić obecność zagłówka, jeśli tylko planujesz zakup łóżka, które będzie weń wyposażone. Warto podkreślić dużą wartość użytkową zagłówka – tworzy wygodną podporę dla pleców.

Model warty rozważenia to także łóżko kontynentalne, w którego konstrukcji zamiast stelaża występuje kilka pięter materaca. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, jednak dedykowane jest przede wszystkim do sypialni dużych rozmiarów.

Materac wygodny – oraz jak go odnaleźć

Kwestia wygody jest bardzo indywidualna i w przypadku zakupu materaca może wymagać kompromisu pomiędzy oczekiwaniami obojga partnerów. Jest sprawą oczywistą, że miękkość lub twardość danego materaca powinna być dostosowana zarówno do wagi jego użytkowników, jak i ich nawyków sennych – na przykład preferowanych pozycji snu.

W przypadku łóżek małżeńskich najczęstszym wyborem są kieszeniowe materace siedmiostrefowe. W ich konstrukcje zastosowano sprężyny umieszczone w osobnych otulinach. Dzięki temu wywierany  na nie nacisk rozkłada się wyłącznie na danym obszarze, nie wpływając na zachowanie całości materaca. W rezultacie, oboje małżonkowie, nawet w przypadku dużej rozbieżności wagowej, będą mogli spać w pozycji gwarantującej komfortowy i regenerujący wypoczynek. Materace te są polecane także dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa oraz z wadami postawy.

Różne łóżka małżeńskie w dobrej cenie możesz namierzyć w sklepach internetowych. Polecamy zapoznać się z ofertą MWM Meble, w której znajdziesz meble małżeńskie ze stelażem, kontynentalne, a także tapicerowane oraz w niestandardowych rozmiarach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here