Kostka brukowa w ogrodzie

0
1482

Po wybudowaniu i wykończeniu domu przychodzi czas na przygotowanie przestrzeni przed nieruchomością. Głównym celem powinno być uzyskanie spójnej całości złożonej z kostki brukowej położonej na podjeździe.

W pierwszej kolejności powinniśmy przygotować podłoże oraz ustalić granice. Musimy dokładnie wyznaczyć ścieżkę oraz podjazd, żeby ułatwić sobie późniejszą pracę. Pomiary są bardzo ważne, ponieważ w ten sposób możemy ustalić potrzebną ilość kostki. Cięcie kostki brukowej jest dość ciężkie i dlatego wykonanie dokładnych pomiarów jest potrzebne. Następnym krokiem powinno być wyrównanie ziemi. Eksperci nazywają ten proces korytowaniem. Korytowanie wykonujemy w celu ułożenia powierzchni w ten sposób, żeby kostka nie mogła wystawać poza poziom naturalnego ukształtowania gruntu. Następnie ubijamy ziemię i wysypujemy mieszaninę piasku oraz żwiru. Potem wszystko wyrównujemy i możemy przejść do układania kostki brukowej.

Grubość kostki brukowej dobieramy w zależności od obciążenia, które będzie musiała utrzymać. Po właściwym przygotowaniu oraz ubiciu podbudowy może być wysypana przez nas podsypka piaskowa. Po jej wyrównaniu przychodzi czas na ułożenie kostki brukowej.

Układanie kostki nie jest ciężkim zadaniem i większość ludzi powinna sobie z tym zadaniem poradzić bez problemu. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku kostki kamiennej, która posiada niestandardowe kształty. Do umiejętnego cięcia takiej kostki wymagana jest wiedza oraz doświadczenie zdobyte w poprzednich pracach. Bardzo ważne jest, żeby zachować właściwe odstępy, które następnie będzie mógł wypełnić piasek.

Do prawidłowego ułożenia kostki brukowej potrzebujemy sprawdzonej oraz kompetentnej ekipy. Koszt ułożenia kostki brukowej zależy w dużej mierze od powierzchni oraz lokalizacji. Duży wpływ ma także podłoże i jego rodzaj oraz podbudowa. Zazwyczaj za metr kwadratowy standardowej kostki brukowej musimy zapłacić od 30 do 40 złotych.

Cena za metr układania kostki brukowej w 2020 wynosi średnio 35 złotych. Jednak cena może się zwiększyć, jeżeli zależy nam na uzyskaniu ciekawych wzorów lub skomplikowanych, nietypowych kształtów. W niektórych przypadka cena za położenie metra kwadratowego kostki brukowej może sięgać 80 złotych. Fachowców znajdziemy na układanie kostki na oferteo.pl i możemy wybrać ekipę, która najbardziej będzie nam odpowiadać. W niektórych przypadkach cena może zależeć także od wymiarów kostki i jej grubości. Im grubsza kostka brukowa, tym więcej zapłacimy.

Najlepiej jest wykupić całościowe ułożenie kostki brukowej od jednej firmy. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ jedna firma zajmuje się zakupem wszystkich potrzebnych materiałów oraz robocizną. Warto wziąć pod uwagę także koszt ułożenia krawężników. Zanim zdecydujemy się na konkretną ekipę warto przeczytać najpierw opinie na jej temat w internecie. Mogą dla nas stanowić cenną sugestię oraz pomóc podjąć właściwą decyzję. Oczywiście możemy spróbować położyć kostkę samemu, jednak jest to czasochłonny proces.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here