Jakie przedmioty nadadzą mieszkaniu bardziej stylowy charakter?

0
3290

Niezależnie od stylu, w jakim urządzamy wnętrze naszego mieszkania, niebagatelny wpływ na jego odbiór będą miały niewielkie przedmioty codziennego użytku oraz przedmioty o charakterze czysto dekoracyjnym. Co ciekawe, te ostatnie przedmioty spotykamy również we wnętrzach minimalistycznych, wolnych od typowych dekoracji. Przykładem takich przedmiotów mogą być plakaty lub obrazy na płótnie, które zawsze nadają wnętrzu większej wyrazistości, stylowej elegancji. Po jakie przedmioty warto sięgać, gdy chcemy odmienić oblicze salonu, sypialni czy kuchni?

Dekoracje ścienne

Wspomniane już wcześniej obrazy na płótnie (malowane ręcznie lub drukowane), różnego rodzaju plakaty lub fotografie w estetycznych ramkach, a także naklejki ścienne i grafiki uzyskane przy pomocy szablonów malarskich to najczęściej stosowane rodzaje ozdób ściennych, które mogą wpłynąć na zmianę wizerunku każdego wnętrza. Dekoracje ścienne nie tylko wypełniają pustą przestrzeń odkrytej ściany, ale także współtworzą ściśle określony klimat danego wnętrza. Decydując się na wybór obrazu na płótnie, możemy sięgnąć po reprodukcję znanego dzieła lub po unikalny obraz stworzony przez mniej, lub bardziej znanego artystę. Gdy szukamy plakatu lub fotografii, możemy wybrać oryginalną wersję takiego dzieła lub poszukać dobrze wykonanej kopii. Oryginalne dzieła zawsze będą miały znacznie większą wartość niż cyfrowe kopie, choć walor dekoracyjny tych drugich może być równie wysoki. Naklejki ścienne czy grafiki od szablonów mają mniejszą wartość dekoracyjną, ale sprawdzą się w niektórych miejscach lepiej od obrazów na płótnie, od cennych fotografii czy plakatów. Takimi miejscami są kuchnie, łazienki, przedpokoje i pokoje dziecięce.

obrazy na płótnie

Ceramika i szkło

Kryształowe lub szklane wazony, ceramiczne dzbanuszki, dekoracyjne popielniczki czy pojemniki na przyprawy wykonane z wysokiej jakości porcelany to przykłady popularnych akcesoriów domowych, które pełnią również funkcję dekoracyjną. Warto pamiętać, że ceramika i szkło dekoracyjne pełni równie ważną funkcję, jak wspomniane wcześniej obrazy na płótnie czy inne dekoracje ścienne. Ustawiając w salonie finezyjne wazony, korzystając z pięknie wykonanej zastawy stołowej, sięgając po ozdobne pojemniki i inne ceramiczne elementy wyposażenia kuchni lub jadalni, w dość prosty sposób odmienimy wnętrze każdego mieszkania, wprowadzając do niego nieco wyrafinowanego piękna. Co ważne, dekoracyjne przedmioty użytkowe, takie jak wazony czy elementy zastawy stołowej pasują do każdego wystroju, również do wnętrz minimalistycznych, do popularnych dziś loftów czy wnętrz w stylu industrialnym.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here