Jakie panele wybrać? Zobacz modne podłogi na 2023 rok

0
1103

Rok 2023 w trendach wnętrzarskich to powrót do naturalności, minimalizmu i prostoty. Projektanci stawiają na naturę nawet w inspiracjach dotyczących podłogi. To, co będzie motywem przewodnim w tym roku, to odwzorowanie przyrody i materiałów, które przypominać mają te naturalne. Zastanawiasz się nad tym, jaką podłogę wybrać, aby była modna? Sprawdź nasz artykuł!

Modne podłogi w 2023 – wybierz naturę! 

Ekologia to nie tylko trend, o którym słyszymy w telewizji czy czytamy w internecie. Zaczyna mieć coraz większy wpływ na nasze życie, również w kwestiach związanych z aranżacją domowej przestrzeni. Rok 2023 to stawianie na jakość i dobre materiały, dzięki którym użytkowanie podłóg zapewnione będzie na długie lata. 

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja podłoga najdokładniej odwzorowywała naturalne motywy, postaw na sprawdzone panele winylowe (np. od Designflooring), które imitują nie tylko drewno, ale również beton czy marmur. Jest to wybór, który na pewno będzie robił efekt wow w pomieszczeniu, tym bardziej że fascynacja przyrodą, środowiskiem i naturą raczej nie jest czymś, co szybko wyjdzie z mody. 

Jakie są modne podłogi w 2023? Postaw na motyw skandynawski 

Skandynawskie trendy jako jedne z pierwszych pokazały, że to, co naturalne i minimalistyczne może być przytulne i ciekawe. Rozbudziły w nas ciekawość otaczającego świata i wskazały na proste formy, w których zakochała się niemal cała Polska. Rok 2023 będzie podtrzymywał te trendy.

Modne podłogi 2023

Modne podłogi w 2023 roku to przede wszystkim te jednolite, bez abstrakcyjnych, czy nienaturalnych wzorów. Skandynawskie trendy pokazują, że warto postawić na prostotę, czystość i spójną elegancję. Pozwoli to na stworzenie wnętrza, w którym przyjemnie się będzie spędzało czas, i do którego z chęcią będzie się powracać. 

Szerokie panele, czyli modne podłogi w 2023

Szerokie panele i szerokie deski to coś, co idealnie wpisze się we wnętrza tradycyjne czy klasyczne. Jeśli chcesz, by podłoga stanowiła prostą i minimalistyczną bazę dla reszty mebli i dodatków w pomieszczeniu wybierz te deski, które mają widocznie słabszy zarys sęków. Jeśli natomiast Twoje wnętrze posiada charakter nowoczesny, wybierz panele wyrazistsze, o mocniejszych słojach i zdecydowanej kolorystyce. 

Rustykalna podłoga w 2023? Czemu nie! 

Jeśli chcesz, by Twoje wnętrze w pełni oddawało modę 2023 roku, to postaw na podłogę, która posiada  niejednolity kolor i wyraźne ślady po sękach. Jeśli chodzi o odcień, to możesz postawić zarówno na barwy cieplejsze np. beżu, jak i te z nutą szarości. Ważne, by imitowały kolory, które znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Taka podłoga nie tylko będzie modna, ale stanowić będzie doskonałe tło dla wnętrz w stylu rustykalnym, industrialnym czy nawet vintage.

Jakie jest najpopularniejsze ułożenie paneli w 2023?

Najpopularniejsze ułożenie podłogi w 2023 roku? Wybór może być tylko jeden! Tak, to jodełka. Jest to takie rozwiązanie, dzięki któremu pomieszczenie nabiera głębi i pewnej trójwymiarowości. Niezależnie od tego, czy jest ona ułożona z dużych, czy małych desek, wnętrze nabiera ciekawej płynności.

panele winylowe beton

To, co ważne, to fakt, że ułożenie paneli w jodełkę nie jest jedynie chwilowym trendem. Znawcy tematu przewidują, że zostanie ona z nami na dłużej, więc spokojnie można w ten sposób aranżować swoją podłogę w 2023. Jodełka nie jest nowym trendem i pojawiała się już wcześniej, lecz teraz oprócz samego jej ułożenia, ważna jest również kolorystyka. Chcesz mieć taką podłogę w całym mieszkaniu? Wybierz neutralny odcień dębu, który dopasuje się do każdej aranżacji. 

A jakie są panele winylowe w 2023? 

Jak wiemy, rok 2023 zapowiada takie materiały, których jakość pozwoli na wygodne użytkowanie przez wiele lat. Warto wybrać taką podłogę, która pomimo użytkowania nie będzie się zużywać i przez długi czas pozwoli cieszyć oko. Jednym z najtrwalszych materiałów jest winyl. Cechuje się on wytrzymałością i jest wodoodporny. Warto również podkreślić, że panele winylowe są ciche, antypoślizgowe i można ich używać przy ogrzewaniu podłogowym.

Jak widać, trendy wnętrzarskie wyraźnie pokazują, jaka powinna być modna podłoga w 2023 r. Warto się do nich zastosować i cieszyć pięknym wnętrzem. 

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here