Jakie funkcje powinna mieć dobra pralka?

0
7606
Jakie funkcje powinna mieć dobra pralka

Może się wydawać, że z wyborem sprzętów do prania nie ma większego problemu. Idziemy do sklepu, oglądamy różne pralki i wybieramy tę, która odpowiada naszym potrzebom i naszemu budżetowi. Do pewnego stopnia takie podejście może się sprawdzać. Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby kupić sprzęt dobrej jakości, energooszczędny i wyposażony w choć kilka przydatnych i nowoczesnych funkcji, trzeba będzie poświęcić temu trochę uwagi.

Każdy producent ma u siebie przynajmniej kilka propozycji, które będą różniły się między sobą pewnymi cechami. Wielość modeli posiada także np. pralka Samsung. Poza tym wszystkie znane marki, takie jak Beko, Amica czy Whirlpool, prześcigają się w coraz to nowszych patentach mających ułatwić nam tak prozaiczną i powtarzalną czynność, jaką jest pranie ubrań.

Jakie funkcje mogą się przydać?

Tak naprawdę ile osób, tyle różnych wymagań i potrzeb. Tam, gdzie mieszka duża rodzina, pierze się dużo i często, potrzebna będzie niezawodna pralka o wysokiej klasie energetycznej. To jest podstawa. Warto wziąć pod uwagę pralkę z funkcją suszarki – to zminimalizuje czas suszenia i konieczność rozwieszania prania na sznurkach. Dla zapominalskich dobrym pomysłem będzie pralka Samsung z funkcją AddWash. Ten prosty patent pozwala na dodanie ubrań znalezionych zaraz po tym, jak uruchomimy cykl prania. To duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Ci, którym na sercu leży nie tylko oszczędność, ale i ekologia, powinni poszukać urządzeń wyposażonych w funkcję Eco Bubble. Ta technologia wykorzystuje generator pęcherzyków powietrza w czasie prania. Ich obecność w wodzie pozwala szybciej rozpuścić detergenty, a to z kolei wpływa na większą skuteczność prania oraz możliwość zastosowania niższych temperatur – nawet 15 st. C. Taka pralka Samsung sprawdzi się również tam, gdzie w domu są małe dzieci, a ich ubrania lepiej prać z jak najmniejszą ilością chemii, by ograniczyć ryzyko podrażnień skóry czy występowania alergii.

Dodatkowe zalety

Tym, czym na tle innych może się wyróżnić pralka Samsung, jest też technologia QuickDrive wykorzystująca niezależne ruchy bębna i tylnej płyty, poruszających się w przeciwne strony. To wprawia ubrania w większy ruch, umożliwiając dokładniejsze oczyszczanie tkanin. W przypadku tych delikatnych problemem bywają duże otwory wewnątrz bębna. Warto szukać takich o specjalnej budowie, co ograniczy możliwość powstawania mikrouszkodzeń na powierzchni materiału. Innym udogodnieniem, jakie zapewnia pralka Samsung, jest funkcja Smart Control pozwalająca na sterowanie pralką za pomocą smartfona. To kolejny ukłon w stronę zabieganych. Nie chcąc tracić dużo czasu na pranie, warto podczas zakupów zwrócić również uwagę na to, jak długo będzie trwał najkrótszy program oferowany przez konkretny model pralki.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here