Jaki fotel do biurka kupić?

0
1262
Jaki fotel do biurka kupić?

Biurko to stanowisko do pracy i rozrywki, przy którym często spędzamy wiele godzin dziennie. Nieodpowiednio dobrany do niego fotel może bardzo negatywnie wpłynąć zarówno na nasze samopoczucie, jak i postawę ciała. Warto zatem zadbać, aby był naprawdę ergonomiczny i idealnie dostosowywał się do wzrostu oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu?

Jaki fotel do biurka wybrać?

Wygodny fotel do biurka to mebel, który zapewni nam właściwą postawę ciała, niezależnie od naszej postury. W pierwszej kolejności należy zatem sprawdzić, czy wybrany model umożliwia regulację takich parametrów, jak:

– wysokość siedziska – które powinno gwarantować możliwość zgięcia nóg pod kątem 90 stopni, dzięki czemu ciężar ciała będzie równomiernie rozłożony wzdłuż całego kręgosłupa,

– odchylenie oparcia – aby użytkownik fotela nie pochylał się do przodu,

– wysokość i odległość podłokietników – które powinny być dostosowane do typu wykonywanych czynności.

Poza regulowanymi parametrami, istnieją także cechy stałe, dzięki którym wybrany fotel może być określony mianem ergonomicznego. Bardzo istotne jest przede wszystkim ukształtowanie oparcia oraz siedziska. Powinny być one miękkie, ale niezbyt głębokie, aby plecy nie zapadały się, a ciało nie odchylało się do przodu. Duże znaczenie ma również szerokość podłokietników oraz właściwości wentylacyjne tapicerki, dlatego najlepiej jeśli fotel jest tapicerowany naturalną skórą lub innymi oddychającymi tkaninami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Fotel do biurka poza zapewnieniem swojemu użytkownikowi maksymalnego komfortu powinien być również estetyczny i łatwy w utrzymaniu w czystości, dlatego bardzo ważny jest wybór modelu pokrytego wytrzymałą, gładką tkaniną, którą można oczyszczać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Najlepsze będą zatem tapicerki ze skóry – naturalnej lub syntetycznej – z których zabrudzenia usuniemy za pomocą wilgotnej ściereczki. Jeśli jednak skóra nie pasuje do wystroju naszego wnętrza, możemy zdecydować się na inne tkaniny o dużej wytrzymałości na ścieranie, które będą przyjemne w dotyku i bardzo przewiewne. Ponieważ równie istotny jak ergonomia jest także wygląd fotela, warto dopasowywać go zawsze do wystroju całego wnętrza, biorąc pod uwagę nie tylko materiał obicia siedziska i oparcia, ale także rodzaj wykończenia podłokietników i pozostałych elementów.

Wybór fotela do biurka to niezwykle ważna decyzja, zwłaszcza jeśli spędzamy przy nim więcej niż kilka godzin dziennie. Warto zatem poświęcić dłuższą chwilę na przegląd dostępnych na rynku produktów, aby wyposażyć się w mebel, który nie odbije się negatywnie na naszym zdrowiu i samopoczuciu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here