Jak wybrać szafkę pod telewizor w trzech krokach?

0
808

Choć telewizor teoretycznie można postawić na zwykłej komodzie lub stoliku, to warto pomyśleć o zakupie profesjonalnej szafki RTV. Ten niepozorny mebel ma naprawdę wiele zalet i został zaprojektowany właśnie z myślą o sprzęcie RTV. Z tego powodu bardzo często pozwala na ukrycie kabli, co podnosi estetykę w tej części salonu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu szafki pod telewizor.

Krok 1: Znajdź mebel pasujący do stylu pomieszczenia

Na początku warto zawęzić poszukiwania do szafek, które współgrają stylistycznie z pozostałymi elementami wyposażenia i ogólnym stylem panującym w pomieszczeniu. Raczej nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że modele industrialne niekoniecznie sprawdzą się we wnętrzach glamour. Dość uniwersalnym rozwiązaniem mogą być nowoczesne szafki RTV z drewna, które ze względu na swój minimalistyczny design pasują do wielu aranżacji.

W prawie każdym pomieszczeniu sprawdzą się także drewniane półki, które dzięki swojej prostocie będą współgrać z praktycznie każdym rodzajem mebli. Niezależnie od wybranego surowca warto upewnić się, że jego kolor jest dopasowany do kolorystyki innych elementów wyposażenia. Dobrym pomysłem może być także zakup szafki pod telewizor z tej samej kolekcji, z której pochodzą inne meble w salonie.

Krok 2: Wybierz rozmiar szafki

Po zdecydowaniu się na konkretny styl warto zastanowić się, jakiej wielkości szafka sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniu. Nie zaszkodzi dokonać kilku pomiarów, co pozwoli określić maksymalne możliwe wymiary mebla. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim długość wybranego modelu. W przypadku mniejszych pomieszczeń istotna może być również szerokość – zbyt szerokie szafki mogą optycznie zmniejszyć pomieszczenie.

Bardzo ważnym parametrem jest ponadto wysokość szafki pod telewizor. Dość dużą popularnością cieszą się niskie modele, jednak taki zakup zda egzamin jedynie w przypadku niezbyt wysokich sof, które są obecnie bardzo modne. Warto po prostu upewnić się, że ekran będzie znajdował się na wysokości, która odpowiada domownikom i pozwala na zachowanie komfortu podczas wspólnego oglądania telewizji.

Krok 3: Pomyśl o funkcjonalności

W podjęciu decyzji o wyborze konkretnego modelu mogą pomóc względy praktyczne. W sklepie Table4U sporą popularnością cieszą się szafki RTV z półkami z drzwiczkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu utrzymanie porządku w salonie będzie łatwiejsze i w pomieszczeniu zapanuje ład. W przypadku obecności kina domowego warto natomiast pomyśleć o meblach, które umożliwiają estetyczne rozmieszczenie sprzętu.

Podczas zakupów należy także zastanowić się, czy kable można w jakiś sposób ukryć. Modne półki z otwartą przestrzenią pod telewizorem sprawdzą się raczej w salonach, w których nie ma dodatkowego sprzętu. Z kolei właściciele różnego rodzaju sprzętu audio-wideo mogą docenić projekty ze specjalnymi otworami pozwalającymi na uporządkowanie i ukrycie kabli. Pod uwagę warto także wziąć kwestie związane z czyszczeniem szafki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here