Jak wybrać odpowiedni zegar ścienny

0
1343
Jak wybrać odpowiedni zegar ścienny

Świetna aranżacja wnętrz może zamienić bardzo nietypową przestrzeń w coś pięknego z unikalną atmosferą. Przestrzenie na ścianach mogą często być trudnymi do wypełnienia pustkami, gdy próbujemy uzupełnić ogólny wygląd pomieszczenia. Na szczęście zegary ścienne powróciły do ​​dawnej świetności dzięki połączeniu praktyczności i uroku z przeszłości, z nowoczesnym stylem i kreatywnym wyrazem. Zostały one przywrócone z powrotem do trendów w projektowaniu wnętrz, które są używane zarówno jako uzupełnienie ogólnego stylu, jak i wyraźnego punktu dekoracyjnego.

Współczesne zegary ścienne mogą być tak doskonałym wyborem do pokoju, jak inne dekoracje zdjęcia lub lustra. Zegar ścienny odgrywa nie tylko ważną rolę jako element pokazujący czas, ale także może pomóc w uzyskaniu godnego podziwu wyglądu pokoju. Szeroka gama pomysłów w sklepie Indelo.pl (https://www.indelo.pl/) na zegary ścienne, które można wybrać, może utrudnić wybór. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących jaki zegar ścienny jest odpowiedni do danej przestrzeni.

Styl wnętrza

Jaki jest styl pokoju, kuchni lub korytarza? To jest naprawdę ważne. Na przykład, jeśli mamy nowoczesny salon, możemy wybrać współczesne zegary ścienne z prostymi wskazówkami lub zegary drewniane o prostym wyglądzie. Jeśli wybieramy zegar ścienny do pokoju dziecięcego, należy zdecydować się na żywy, zabawny dodatek, który ożywi przestrzeń na ścianie. Z drugiej strony Twoja kuchnia może wymagać bardziej subtelnego podejścia. Delikatna podstawa i elegancki design zegara może być dodany zarówno ze względu na praktyczność, jak i odrobinę koloru. W rustykalnej kuchni pasować będzie zegar „dworcowy”.

Jakiego koloru powinien być zegar?

Kolor to czynnik, którego nie można przeoczyć przy wyborze zegara. Kolor to świetny sposób na rozjaśnienie nudnej przestrzeni.

Najważniejszą zasadą jest, aby kolor zegara różnił się od mebli w pokoju. Należy również rozważyć kolor oparty na elementach feng shui. Jeśli wieszasz zegar na południu, powinieneś wybrać kolor np. czerwony, pomarańczowy lub żółty. Będzie to miało pozytywny wpływ na nastroje rodzinne, przyniesie szczęście. Jeśli zegar będzie na północy, priorytet ma jasne kolory, takich jak srebrny, biały, aby przynieść sukces w karierze.

Rozmiar zegara ściennego

Wybór rozmiaru swojego zegara w dużej mierze zależy zarówno od rozmiaru ściany, jak i rodzaju efektu, który chcemy osiągnąć. Delikatne akcenty, aby poprawić ogólny wygląd pokoju, można uzyskać dzięki zastosowaniu mniejszych, bardziej wyrafinowanych wzorów wiszących zegarów ściennych. Jeśli szukamy mocnych elementów dekoracyjnych, które mają zasadnicze znaczenie dla wystroju wnętrza,  największy wpływ zapewni duży zegar z teksturowaną, wzorzystą lub kolorową tarczą.

Rozmiary zegara ściennego jest ważny, ponieważ wpływa w dużej mierze na jego czytelność. Jeśli masz duży rozmiar pokoju, lepiej wybrać zegar ścienny w większym rozmiarze.

Wybór materiału zegara ściennego

Zegary ścienne mogą być wykonane z dużej ilości różnych materiałów, takich jak metal, drewno, plastik, szkło. Drewniane zegary ścienne są bardziej wytrzymałe i ocieplają wnętrze, są wyrafinowane. Natomiast zegary z metalem i z kryształkami pasują do wnętrz w stylu glamour lub wystroju eklektycznego.

Niektóre ograniczenia dotyczące korzystania z zegara ściennego

Korzystając z zegarów ściennych, należy pamiętać:

– Nie zawieszać zegara zbyt nisko lub zbyt wysoko, aby osoba na niego patrząca mogła zobaczyć godzinę, nie cofając szyi ani nie schylając się.

– W jednej przestrzeni nie powinno wisieć zbyt wiele zegarów. Będzie to mylić oczy, wpływać na widzenie. Co więcej, tykanie zegara może spowodować ból głowy, odwrócenie uwagi, rozkojarzenie.

– Podczas zawieszania zegara w sypialni absolutnie nie wiesza się go nad łóżkiem lub naprzeciwko łóżka, ponieważ feng shui mówi, że wpłynie to negatywnie na twoje zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here