Jak właściwie dobrać drzwi zewnętrzne do domu?

0
1959

Drewniane, metalowe, laminowane, metalowe, z włókna szklanego lub z przeszkleniami – na naszym rynku nie brakuje rodzajów drzwi frontowych. Wystarczy zajrzeć na stronę dubinski.com.pl, aby się o tym przekonać.

W jaki jednak sposób wśród tak wielu dostępnych produktów odszukać taki, który idealnie wkomponuje się w elewacje naszego domu, a jednocześnie będzie funkcjonalny i dobrej jakości? Warto poznać kilka wskazówek przed pójściem na zakupy.

Dokładne mierzenie to podstawa

Jeszcze na etapie planowania zakupu należy bardzo dokładnie wymierzyć otwór, w którym będą się znajdować drzwi. Zbyt duże drzwi będzie trzeba przyciąć, natomiast zbyt małe z pewnością będą musiały być wymienione na nowe.

Warto także pamiętać, że minimalna wysokość drzwi zewnętrznych to według wszelkich wytycznych 201 cm. Taka wysokość pozwala na swobodne wchodzenie oraz wychodzenie z domu bez konieczności schylania się. Z kolei minimalna szerokość takich drzwi to 90 cm. Dzięki temu przez drzwi będą mogły komfortowo przechodzić nawet dwie osoby jednocześnie.

Sprawdzenie parametrów

Na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli drzwi wejściowych. Jeszcze przed zakupem warto bardzo dokładnie sprawdzić parametry wybranego produktu. Informacje te są niezwykle ważne, gdyż wpływają na późniejszy komfort użytkowania domu czy mieszkania.

Najważniejsze kwestie, z którymi należy się zapoznać to wartość współczynnika przenikania ciepła [U], współczynnik izolacji akustycznej [dB], a także odporność drzwi na próby włamania.

Drzwi, które pasują do elewacji

Drzwi powinny być funkcjonalne, ale zdaniem wielu architektów muszą być również piękne i niebanalne. To w końcu ten frontowy element jest wizytówka domu czy tez mieszkania. Warto zadbać o to, aby drzwi pasowały stylem do elewacji budynku. Domy w stylu rustykalnym to na przykład idealne miejsce, aby wstawić mocne i solidne drzwi dębowe zewnętrzne. Z kolei osoby kochające styl nowoczesny i art deco mogą wybrać modele wyprodukowane z włókna szklanego albo z metalu lub aluminium.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here