Jak urządzić salon, w którym przyjemnie będzie odpoczywać?

0
2807

Urządzenie salonu nie jest łatwe. Jest to zwykle największe pomieszczenie w mieszkaniu, a czasem łączy się też z kuchnią i służy jako jadalnia, albo nawet w kawalerkach w starym budownictwie służy za pomieszczenie od wszystkiego, łącznie z sypialnią. Ponadto sam rozmiar pokoju dziennego lub usytuowanie okien i drzwi mogą być problematyczne, ponieważ cechuje to, czy pomieszczenie jest ustawne. W trakcie meblowania może się okazać, że choć pokój jest duży i przestronny to wybrane meble do niego nie pasują. A do tego w każdym salonie niezależnie od jego rozmiaru musi być miejsce na kanapę czy cały zestaw mebli wypoczynkowych. W końcu pokój dzienny ma służyć do wypoczynku i podejmowania gości.

Salon w małym mieszkaniu

Małe mieszkania, zwłaszcza kawalerki ze starego budownictwa muszą być funkcjonalne. W nowych mieszkaniach salon najczęściej połączony jest z przedpokojem i kuchnią, aby wykorzystać otwartą przestrzeń do sprawienia iluzji, że mieszkanie jest większe i jaśniejsze niż tak rzeczywiście jest. Z kolei w starszych budynkach, głównie w blokach z płyty do mieszkania wchodzi się wprost do salonu, który jest jedynym pokojem. Wydzielone są kuchnia i łazienkach, ale od drzwi wejściowych zaczyna się sam salon.

Dlatego taki pokój dzienny musi być funkcjonalny, ale nie oznacza to, że musi być prosty i brzydki. Odpowiednie dekoracje do salonu sprawią, że to pomieszczenie będzie funkcjonalne. Warto jednak zainwestować w dobry zestaw wypoczynkowy lub samą sofę, koniecznie z funkcją rozkładania jej na łóżko. W kawalerce przyda się do spania mieszkańcom, a w mieszkaniu z wydzieloną sypialnią będzie służyć za miejsce do spania dla gości. Można znaleźć bardzo wiele sof, które z pozoru nie wygląda na rozkładane. Ponadto można wykorzystać ozdobne narzuty czy poduszki, aby na dzień je upiększyć. Obok sofy można postawić małą szafkę, w której schowamy przydatne przedmioty jak ładowarka do telefonu. A na niej można postawić dekoracyjną lampkę. W ten sposób nie zagraci się pomieszczenia, ale doda mu dekoracji.

Duże wnętrze, większy problem

Mimo, że w większym pomieszczeniu po prostu zmieści się więcej rzeczy to i tak można mieć problem z dekoracją i umeblowaniem. Dekoracje do salonu nawet w dużym pokoju powinny stanowić tylko dodatek do aranżacji, a nie jej bazę. Podstawą zawsze są meble wypoczynkowe. Może to być zestaw kanap, ale obecnie modne są fotele uszaki, a więc warto postawić na jedną kanapę i dwa fotele tego typu. Do łask wróciły też pufy, które można porozstawiać w różnych miejscach. Centralnym elementem jest też stolik do kawy czy telewizor. Warto te przedmioty pozostawić bez zbędnych dekoracji. A za to powiesić na ścianach obrazy czy nawet lustra w ozdobnych ramach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here