Jak urządzić salon i wydzielić w nim strefy?

0
1639
Jak urządzić salon i wydzielić w nim strefy

Pokój dzienny, czyli tak zwany salon to serce każdego mieszkania, o które powinniśmy zadbać w wyjątkowy sposób. Ta przestrzeń prócz funkcji wypoczynkowej i reprezentacyjnej musi też często spełniać szeregi innych zadań. Dla większości z nas będzie to nie tylko miejsce, do którego możemy zaprosić gości, ale także pokój, który po zmroku zamienia się w sypialnię. Warto wiedzieć jak urządzić salon w taki sposób, aby funkcje, które musi pełnić, przenikały się, a jednocześnie każdy dostrzegał strefy, które są wydzielone w salonie.

Jak wydzielić strefy w salonie?

To pytanie z pewnością zadają sobie właścicieli mieszkań w blokach. To właśnie tam salon bardzo często jest także sypialnią, jadalnią i pokojem zabaw dla dzieci. Co więcej, niektórzy z nas decydują się także na urządzenie tam biura. Chyba nie musimy mówić, że połączenie ze sobą tych wszystkich funkcji to nie lada wyzwanie, prawda? Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe i każdy z nas może pozwolić sobie na to, aby wydzielać strefy w salonowej przestrzeni.

Podczas urządzania tego miejsca musisz pamiętać przede wszystkim o funkcjonalności oraz o tym, aby maksymalnie wykorzystać metraż, który masz do dyspozycji. Jeśli chcesz uniknąć gruntownych remontów i stawiania ścianek działowych, to istnieje kilka innych pomysłów na to, jak wyznaczyć poszczególne strefy w salonie. Po pierwsze możesz zrobić to za pomocą mebli. Niech kuchnię od salonu oddziela duży blat, przy którym można będzie przyrządzać dania i jeść posiłki. Strefę zabaw dla dzieci możesz oddzielić za pomocą dywanu, a kącik do pracy może być ukryty za ozdobną rośliną. Odpowiednie ustawienie mebli potrafi sprawić, że w salonie wyczuwalne będą poszczególne strefy. To samo można zrobić za pomocą podłogi i dywanów.

Salon podzielony na strefy może być bardzo funkcjonalny i pozwala na efektywne zaaranżowanie małych przestrzeni. Powinny się też w nim znaleźć grzejniki brugman, które zadbają o komfort cieplny wszystkich domowników. Firma brugman znana jest z produkowania solidnych grzejników https://mat-dom.pl/grzejniki-pokojowe/brugman-vk22/, które sprawdza się w mieszkaniach i domach.

Czy wielofunkcyjny salon to dobry pomysł?

Jeśli masz do dyspozycji niewielkie mieszkanie, to wielofunkcyjny salon będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Daje on możliwość wykorzystania każdego metra pokoju i nie będziesz miał poczucia, że na coś brakuje Ci miejsca. Jeśli tylko umiejętnie podzielisz to pomieszczenie na strefy, będziesz mógł cieszyć się jadalnią, salonem oraz kącikiem do pracy w jednym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here