Jak dbać o klimatyzację w domu lub mieszkaniu?

0
455
Jak dbać o klimatyzację w domu lub mieszkaniu

Prawidłowo skonfigurowana klimatyzacja znacznie podnosi komfort przebywania w pomieszczeniach mieszkalnych, zwłaszcza w upalne dni. Wydajne klimatyzatory znanych marek to urządzenia energooszczędne, które cechuje niska awaryjność. Mimo wszystko, klimatyzacja nie należy do układów bezobsługowych. Potrzebuje regularnego serwisu. Przeczytaj, na czym on polega, żeby wiedzieć, jak dbać o komfortowe warunki w swoim domu lub mieszkaniu.

Regularny serwis klimatyzacji jest niezbędny

Okresowy przegląd klimatyzatorów (zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej) jest niezwykle istotny. Dotyczy to klimatyzacji każdego rodzaju, w tym Split i Multisplit. Urządzenia muszą być regularnie doglądane przez fachowców, których usługi obejmują:

  • Wyczyszczenie filtrów, parownika oraz skraplacza
  • Dezynfekcję wymiennika ciepła (czyli jego chemiczne oczyszczenie)
  • Pomiar i uzupełnienie czynnika chłodniczego
  • Sprawdzenie szczelności rur łączących jednostki wewnętrzne z agregatami
  • Pomiary wydajności urządzenia
  • Sprawdzenie, czy skropliny są usuwane prawidłowo

Kiedy zamówić serwis klimatyzacji?

W przypadku klimatyzacji używanych w przestrzeniach mieszkalnych, eksperci zalecają wykonywanie przeglądów sezonowych, to znaczy dwa razy w roku. Dobrze jest zapewnić serwisowanie klimatyzatora wiosną oraz późną jesienią. Dzięki temu w okresie maksymalnej eksploatacji, klimatyzacja będzie pracować bez zarzutu.

Przeglądy sezonowe są zalecane zwłaszcza w przypadku urządzeń, które wykorzystywane są przez cały rok. Nowoczesne klimatyzatory z funkcją grzania coraz częściej goszczą w mieszkaniach i domach. Warto o nie zadbać, zamawiając przegląd jesienny. Z drugiej strony, lato to okres wzmożonej pracy klimatyzacji, dlatego przegląd wiosną pozwoli przygotować klimatyzator na wakacyjne miesiące.

Komu zlecić przegląd klimatyzacji?

Jeśli klimatyzacja ma przez wiele lat działać bez zarzutu, konieczne jest zlecanie przeglądów i serwisu fachowcom. Należy do nich ekipa Klimamika, która ma doświadczenie w montażu, uruchamianiu i pracach konserwacyjnych. Szeroki wachlarz proponowanych usług, atrakcyjne ceny i zorientowanie na klienta to cechy, które wyróżniają tę firmę.

Zlecając regularne przeglądy klimatyzacji zadbasz o utrzymanie w domu lub mieszkaniu optymalnego mikroklimatu. Prawidłowo skonfigurowany klimatyzator zadba o należytą wilgotność, a sprawne filtry zatrzymają groźne zanieczyszczenia, w tym bakterie i wirusy. Co najważniejsze, sprawna klimatyzacja przyjemnie chłodzi oraz dogrzewa wybrane pomieszczenie, dlatego zapewniaj jej należyty serwis.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here