Industrialna kuchnia – jakie płytki podłogowe i naścienne będą strzałem w dziesiątkę?

0
804
Industrialna kuchnia

Styl industrialny to prawdziwy hit, którego popularność można zauważyć nawet w kuchniach. Takie dość surowe aranżacje mogą świetnie wyglądać także w pomieszczeniu, które zazwyczaj kojarzy się z klasyczną przytulnością. Jest to idealna propozycja zwłaszcza dla osób, które lubią nowoczesny wystrój wnętrz. Sprawdź, jakie płytki na podłogi i ściany pomogą w stworzeniu modnej kuchni w stylu industrialnym.

Płytki imitujące beton

Surowy charakter industrialnych wnętrz jest często osiągany właśnie dzięki zastosowaniu betonu. Prawdziwy surowiec mógłby jednak sprawiać problemy w kwestii czyszczenia. I to właśnie dlatego w dużej mierze na popularności zyskują płytki do kuchni imitujące beton. Wyłożone nimi podłogi i ściany można umyć nawet wodą i ściereczką. W pomieszczeniu, w którym przygotowuje się dania, taka łatwość w utrzymaniu porządku jest niesamowicie ważna.

Ponadto taka ceramiczna odsłona „betonu” jest znacznie bardziej estetyczna i elegancka niż naturalny materiał budowlany. Płytki przypominające beton są też dostępne w wielu kolorach, co pozwala na stworzenie naprawdę oryginalnej aranżacji. Betonowe kafelki mogą być głównym elementem projektu bądź stanowić jedynie dopełnienie dla np. cegły i metalu.

Płytki imitujące metal

Imitacje różnego rodzaju materiałów zdecydowanie dobrze sprawdzają się w przypadku industrialnych klimatów. Kolejną wartą uwagą propozycją dla fanów tego modnego stylu są płytki imitujące metal z internetowego sklepu Domus. Obok aranżacji z wykorzystaniem kafli do złudzenia przypominających prawdziwy metal po prostu nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza że niektóre projekty naprawdę wyróżniają się na tle standardowej oferty.

Na podłodze można przeważnie spotkać dość matowe i stonowane płytki imitujące metal. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku kafelek na ściany. Producenci często proponują błyszczące płytki w kolorze srebra bądź złota, można też spotkać się z dość niestandardowymi kształtami np. rombów bądź trójkątów. Ponadto często powierzchnia kafli nie jest gładka i przyciąga uwagę swoimi niebanalnymi wzorami.

Płytki trójwymiarowe

Pomysł na płytki z efektem 3D bez dwóch zdań okazał się strzałem w dziesiątkę. Trójwymiarowe kafle wyglądają futurystycznie, dzięki czemu idealnie pasują do kuchni w industrialnym klimacie. Może to być dość ciekawa propozycja dla właścicieli niewielkich pomieszczeń, w których nie ma zbyt wiele miejsca na elementy ozdobne. Fragment ściany wyłożony takimi płytkami może bowiem z powodzeniem zastąpić dekoracje.

Płytki trójwymiarowe często są wypukłe, dlatego najczęściej są dostępne w wersji na ścianę. Niekiedy można jednak natrafić też na kafle na podłogę. W tym przypadku ich powierzchnia będzie oczywiście gładka. Hipnotyzujący efekt głębi będzie natomiast wynikiem zastosowania odpowiednich wzorów, które często są inspirowane światem geometrii. Warto wiedzieć, że w stylu industrialnym motywy figur są bardzo mile widziane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here