Ile kosztuje układanie płytek?

0
389
płytki

Układanie płytek należy do najpopularniejszych prac wykończeniowych, kiedy z etapu remontu powolutku przechodzimy do kwestii estetycznych. Czynność ta wymaga wprawy, doświadczenia i niebywałej precyzji, której brak jest natychmiast widoczny i może zepsuć cały efekt końcowy. Ile kosztuje położenie płytek i co jeszcze warto wiedzieć o tej usłudze? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje.

Czym zajmuje się fachowiec?

Jednym z najtrudniejszych zadań podczas remontów jest prawidłowe oszacowanie kosztów materiałów oraz usług, które doprowadzą nasze wnętrza do oczekiwanego stanu. Planowanie remontu to wyższy poziom matematyki, a wyliczenia zawsze powinny zakładać zapas materiałów oraz margines czasowy na wypadek, gdyby jakiś etap prac się wydłużył. 

Fachowiec zatrudniony do układania płytek zajmuje się najpierw przygotowaniem pomieszczeń, a następnie precyzyjnym ułożeniem płytek zgodnie z wytycznymi klienta. Doświadczeni eksperci działają sprawnie i znajdują rozwiązania, dzięki którym całość będzie wyglądała estetycznie.

Ceny za położenie płytek w 2022 roku

Pandemia koronawirusa doprowadziła między innymi do wzrostu cen za wszelkie usługi remontowe i budowlane. I w tym wypadku ceny są wyższe niż w poprzednich latach, choć wiele zależy od województwa, w jakim wykonywane są prace oraz od ich zakresu. 

Cena może wynosić od 80 do nawet 160 złotych, ale uważne czytanie cenników dowodzi, że nie każdy oferuje dokładnie to samo. Niektórzy fachowcy skupiają się wyłącznie na położeniu nowych płytek, podczas gdy inni w swoich pracach uwzględniają również skucie starych kafelek i przygotowanie podłoże pod płytki ceramiczne.

Od czego zależna jest cena?

Cena za kładzenie płytek jest zależna od wspomnianych wyżej miejsca zamieszkania oraz zakresu prac zatrudnionego fachowca. W wielkich aglomeracjach, takich jak Warszawa czy Kraków, ceny za wszelkie usługi są zawsze wyższe. Fachowcy przygotowujący całą powierzchnię do pracy, którzy muszą zdemontować stare płytki, niestety nie wykonują dodatkowych prac za darmo. 

Są również inne czynniki wpływające na cenę w tym wypadku, a należy do nich na przykład wielkość płytek. Najtańsze jest kładzenie standardowych płytek o wymiarach 30×30 cm. W przypadku dużych formatów oraz malutkich płytek przypominających mozaikę, ceny są odpowiednio wyższe. Różnicę w cenie odczują również osoby decydujące się na niestandardowe ułożenie płytek. Wzór „w jodełkę” wymaga większego doświadczenia i zegarmistrzowskiej precyzji, dlatego będzie dużo droższy. 

Średni cennik usług glazurniczych

Prześledzenie kilku cenników usług glazurniczych dowodzi, że za położenie standardowych płytek 30×30 zapłacimy średnio około 80 złotych. Około 10 złotych więcej kosztuje położenie płytek o wymiarach 20×20 cm. Położenie małych płytek o wymiarach 10×10 cm to koszt około 120 złotych za jeden metr kwadratowy, a około 100 złotych zapłacimy za płytki gresowe. Najdroższa w każdym zestawieniu jest glazura na wzór jodełki, za którą trzeba zapłacić aż 150 złotych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here