Funkcjonalne i estetyczne lampy wiszące nad stół

0
5819

Aby codziennie spożywane posiłki przebiegały w miłej atmosferze, wpływ ma wiele czynników. I nie chodzi bynajmniej o walory kulinarne przygotowywanych potraw, ale o wyposażenie kuchni i oświetlenie. Bardzo często wybierane są lampy wiszące, których atuty praktyczno-użytkowe są nie do przecenienia.

Funkcjonalna przestrzeń

Jakie powinno być światło nad kuchennym stołem? Przede wszystkim wyraziste, odpowiednio rozproszone i miękkie. W żadnym wypadku nie może oślepiać, gdyż odbierze przyjemność z zasiadania przy wspólnym stole. Nie może również zabierać cennej przestrzeni lub utrudniać komunikację. Nie bez znaczenia pozostają również takie aspekty, jak dopasowanie do wysokości stołu. Lampy wiszące nad stołem potrzebują maksymalnej funkcjonalności przy zapewnieniu niezbędnych walorów dekoracyjnych. Muszą posiadać taką długość linek, aby nie powodowały zahaczania o nie głową. Umieszczone w centralnym punkcie nad stołem lub – w przypadku, gdy zdecydujemy się na kilka opraw – równych odstępach. Mając do dyspozycji długi, prostokątny stół, warto pokusić się właśnie o takie rozwiązanie, które w imponujący sposób podkreśli kuchenną aranżację, dodając jej blasku i należytego wyrazu. Będąc posiadaczem okrągłych lub owalnych stolików, doskonałą propozycją będzie jedna, centralnie zawieszona lampa wisząca, nie wprowadzająca chaosu do jadalnianej przestrzeni.

Co z tymi kloszami?

Wątpliwości, co do kuchennego oświetlenia, często budzi kwestia kloszy. Optymalnie byłoby, gdyby zasłaniały żarówki, aby w ten sposób nie raziły domowników w oczy. W przypadku braku takiej oprawy, warto poszukać opraw emitujących ciepłe, subtelne światło. W pozostałych przypadkach doskonałą propozycję stanowić będą żarówki o wyższej mocy, skutecznie oświetlające dostępną przestrzeń. Bardzo często wybierane są lampy wiszące, których atuty praktyczno-użytkowe są nie do przecenienia.

Jako, że kuchnia stanowi specyficzne miejsce, każdego dnia narażone na liczne zabrudzenia, dodatkowo emitujące tłuste opary, nie bez znaczenia pozostaje odporność lamp wiszących na tak wymagające warunki. Inwestując w model bogato zdobiony kryształkami czy innymi dekoracyjnymi elementami, musimy pamiętać, że utrzymanie go w czystości może nastręczyć nie lada trudności. Im więcej zatem finezyjnych akcentów, tym więcej cierpliwości i czasu przyda się na ich regularnym utrzymaniu w czystości. Aby osiągnąć maksymalną satysfakcję z efektu finalnego, warto kierować się zasadą: mniej, znaczy więcej. Zastosowanie szlachetnych, odpornych na codzienne użytkowanie materiałów, jakość wykonania oraz oryginalny wygląd to cechy, którymi należy kierować się podczas wyboru wymarzonej lampy wiszącej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here