Funkcje nowoczesnych pralek. Czym zaskakuje inteligentna pralka?

0
4944
Funkcje nowoczesnych pralek. Czym zaskakuje inteligentna pralka?

Nowoczesne pralki są wyposażone w różne funkcje dodatkowe, programy i nowoczesne technologie. Potrafią zaskoczyć swoimi możliwościami, ale ich większa funkcjonalność to przede wszystkim znaczne ułatwienie dla użytkowników w wykonywaniu obowiązków domowych. Co oznaczają różne tajemnicze skróty i nazwy, co oferują innowacyjne urządzenia?

Pralka to obowiązkowe urządzenie wyposażenia domu, zwykle łazienki, ew. kuchni lub przedpokoju. Rozważając zakup nowego modelu, warto zapoznać się z ofertą urządzeń dostępnych na rynku. Trzeba przyznać, że wciąż pojawiają się coraz nowocześniejsze modele, oferujące liczne funkcje dodatkowe i korzystające z nowoczesnych technologii – jak m.in. Samsung Quick Drive, LG Steamtouch, Watercontrol itd.

Producenci nie ustają we wprowadzaniu kolejnych udoskonaleń, dzięki którym nowoczesne pralki mogą pełnić coraz więcej dodatkowych funkcji. Czy jednak na pewno warto za nie płacić? Przede wszystkim trzeba określić swoje potrzeby i wymagania oraz wiedzieć, co kryje się pod tajemniczo brzmiącymi nazwami rozmaitych opcji – jak Samsung AddWash, Bosch Vario Perfect itd. Praktyczne podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Samsung Quick Drive – idealna czystość o 50% szybciej

Innowacyjna technologia zaprezentowana przez Samsung zapewnia idealnie czyste pranie nawet o połowę szybciej oraz do 20% niższe zużycie energii. Specjalna konstrukcja bębna sprawia, że rzeczy obracają się niezależnie w różnych kierunkach, a urządzenie szybciej i skuteczniej usuwa zabrudzenia. Bęben składa się z głównego bębna i tylnej płyty, co oznacza krótszy czas prania, płukania oraz wirowania.

Zdalne sterowanie z poziomu smartfona

Możliwość sterowania pralką z poziomu smartfona to kolejna z zalet inteligentnych urządzeń. Dzięki aplikacji mobilnej można uruchomić wybrany program prania z dowolnego miejsca, a następnie kontrolować postępy pracy pralki. Liczne modele oferują też sugestie co do wyboru programu prania, powiadomienia o konieczności wyczyszczenia sprzętu, awarii itd.

Na przykład w pralkach Samsung zastosowano funkcję Smart Control, a LG technologię Smart Diagnosis, która wspiera w zdefiniowaniu problemu i powiadomieniu serwisu o awarii czy nawet znalezienia rozwiązania.

Samsung AddWash – dla zapominalskich

Zapominalscy lub członkowie dużych rodzin docenią też inną technologię wykorzystywaną przez Samsung – AddWash. Dzięki zastosowaniu specjalnych dodatkowych drzwiczek można dodawać do bębna pralki ubrania nawet podczas jej pracy. Wygoda użytkowania i swobodny przepływ powietrza to duże zalety.

Amica Steamtouch

Technologia SteamTouch polega na efektywnym wykorzystaniu pary wodnej. Woda zamienia się w parę i otacza ubrania, dzięki czemu można łatwo usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy. To skuteczny sposób na odświeżenie ubrań, ale też wyeliminowanie roztoczy, bakterii, drobnoustrojów itd. Dzięki tej funkcji odzież łatwiej i szybciej można też wyprasować, gdyż pozwala ona uniknąć zagnieceń.

Bosch Ecosilence Drive

Innowacyjna opcja zastosowana w pralkach Bosch jest doceniania m.in. przez rodziny z dziećmi oraz osoby pracujące z domu. Pozwala ona włączyć pranie o dowolnej godzinie, dzięki znacznie niższej głośności pracy urządzenia. Nowoczesny silnik oraz efektywna redukcja hałasu sprawiają, że pralka pracuje bardzo cicho. Bezszczotkowy napęd sprawia, że urządzenie jest też bardzo stabilne.

Wybierając pralkę, warto wcześniej zapoznać się z oferowanymi przez nią funkcjami i zastosowanymi technologiami, aby wybrać model optymalny dla siebie i stworzony na miarę naszych potrzeb. Nowoczesne opcje znacznie ułatwiają korzystanie z urządzenia, ale nie wszystkie są niezbędne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here