Firany metrażowe – dodatki dekoracyjne.

0
4057
Firany metrażowe – dodatki dekoracyjne.

Decydując się na zakup firany metrażowej wcale nie trzeba polegać jedynie na jej podstawowej wersji. Ogromne bogactwo dodatków pasmanteryjnych pozwala na stworzenie niezwykłej i indywidualnej aranżacji. Co mamy do dyspozycji w przypadku firan na metry ?

Gipiury  – czyli koronkowe taśmy, które najczęściej wykorzystuje się na dole firany, doszywając je jako wykończenie. Gipiura może być minimalistycznym dodatkiem (zaledwie 1-2 cm i bardzo delikatnym), jak i pełną zdobień koronką szeroką nawet na 20-30 cm. Gipiura potrafi całkowicie zmienić wygląd aranżacji okna – zarówno w zakresie charakteru stylizacji jak i kolorystyki. Choć podstawowe kolory koronek do firan do biel i krem, spotkać można również gipiury w innych kolorach, dzięki którym można precyzyjnie dopasować kolorystycznie wygląd okna np. do koloru ścian czy innych elementów dekoracyjnych.

Taśmy do firan – ten dodatek to nie tylko ładny wygląd firanki, ale również wygoda jej zawieszania. Firany metrażowe muszą w trakcie zawieszania zostać przymarszczone, by ładnie układały się na oknie. Można to robić ręcznie, ale znacznie wygodniej jest doszyć do firany zdobioną taśmę, która zapewni marszczenie firany „na stałe”. Niektóre z taśm mają również wewnętrzne tunele, dzięki czemu można znacznie ułatwić sobie proces zawieszania firanki.

Lamówki – satynowe, delikatne wykończenia firan, idealnie pasujące do firan z woalu, organzy czy tiulu. Pozwalają na to, by firana nawiązywała kolorystycznie do pozostałych elementów wystroju wnętrza – czy to kolorów ścian czy dodatków dekoracyjnych, obić mebli itd. Lamówek nie stosuje się w firanach żakardowych (byłoby to z reguły przeładowaniem firanki dekoracyjnymi elementami).

Firany metrażowe – sposoby zawieszania

O ile gotowe firanki zazwyczaj są już przystosowane do konkretnego sposobu ich zawieszania, o tyle firany metrażowe mają całe spektrum możliwości i można dopasować je do własnych potrzeb (bądź możliwości jakie daje nasz karnisz). Typową metodą, w jaki zawieszane są firany metrażowe to tradycyjne żabki. Metoda prosta choć nieco uciążliwa i zabierająca czas. Można ułatwić ją sobie poprzez doszycie do firanki taśmy, która ją zmarszczy i nie będzie trzeba robić tego ręcznie.  Coraz bardziej popularną metodą w przypadku firan na metry jest taśma z tunelem.  W tym przypadku zmiana i zawieszanie firanek jest super proste – wystarczy przeciągnąć pręt karnisza przez tunel w taśmie i gotowe.  Firany na metry mogą również wykorzystywać różnego rodzaju przelotki, które są ekskluzywnym wykończenie Przelotki mogą jednak obciążać firankę i dość trudno zamontować je samodzielnie (wymagana jest maszyna do szycia).

Firany metrażowe, dzięki bogactwu dodatków dekoracyjnych pozwalają na tworzenie wielu różnych aranżacji – warto zatem – kupując firankę na metry  – od razu zastanowić się jak stworzyć z niej niepowtarzalną, indywidualną aranżację.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci, woalowe i żakardowe. Firany gotowe oraz firany na metry w sklepie https://firaneo.pl/firany-gotowe

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here