Ekspresy przelewowe – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

0
1376
Ekspresy przelewowe - wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Ekspres przelewowy wyparł Chemexa z Amerykańskich domów klasy średniej, żeby zagościć w stereotypie amerykańskiej diner, w której kelnerki rozwożą dania na wrotkach. Z wielkich dzbanków leje się do okrągłych filiżanek pół litra czarnej kawy, a to wszystko przed erą latte na sojowym i w dobie pierwszego sezonu Twin Peaks. To nie były złe czasy, bo kawa z ekspresu przelewowego może być naprawdę smaczna, a w dodatku zawiera więcej kofeiny niż espresso.

Wprawdzie w ostatnim czasie to kawy mleczne stały na piedestale mainstreamu kawowego świata – latte i flat white wzięły szturmem kawiarnie, ale obok nich do łask wraca czarna kawa. Jest to wiadomość bardzo dobra, ponieważ czarna kawa ma w sobie wszystko i nie potrzebuje żadnych dodatków, żeby świecić najjaśniejszym światłem.

Ekspres do kawy przelewowy ma w tym swój niemały udział, obok alternatywnych metod parzenia, które obecnie królują na salonach, jest doskonałym narzędziem do przygotowania czarnego naparu.

Dla kogo ekspresy do kawy przelewowe?

Dla wszystkich, którzy chcą pić dobrą czarną kawę, w najprostszy sposób i w możliwe dużych ilościach. Dlatego idealnie nadają się do biura, gdzie pomocna jest dodatkowa dawka kofeiny. Czarna kawa przelewowa ma tę zaletę, że jest cztery razy bardziej bogata w kofeinę niż espresso, mimo swojego delikatniejszego smaku.

Ekspres do kawy przelewowej sprawdzi się też dobrze w każdym domu, gdzie kawa to podstawa. Ogromny dzbanek kawy do śniadania w mniej niż 6 minut? A może urządzasz przyjęcia, na które przyjdzie więcej osób? Podjęcie ich czarną kawą jest o wiele łatwiejszą opcją niż śmiganie z pojedynczymi espresso z ekspresu czy małej kawiarki.

Ekspresy przelewowe do też dobry wybór do gastronomi. Nie ma lepszego zestawu niż kanapka z czarną kawą. Poza tym wypada odpowiadać na zmiany w potrzebach konsumentów i spojrzeć prawdziwe w oczy – coraz więcej ludzi pija dobrą czarną kawę, a inwestując w sprzęt do jej przygotowania na pewno nie stracisz!

Zalety picia czarnej kawy są niezmierzone. Długo kawa traktowana była jako niezdrowa używka, jednak w ostatnich latach badania pokazały zupełnie coś innego. Kawa zawiera bowiem dużo polifenoli, które wpływają pozytywnie na nasz metabolizm, układ pokarmowy, a inne jej składniki zapobiegają wielu chorobom cywilizacyjnym od depresji przez otyłość.

Dlatego nigdy nie odmawiaj sobie kubka czarnej kawy – potraktuj to prawie jak picie smoothie – kawa jakby nie było, jest owocem. Pamiętaj jednak, że aby odkryła przed Tobą wszystkie te dobra, musi być ona palona średnio lub jasno i być wysokiej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here