Ekologiczny dom dzięki małej oczyszczalni ścieków

0
1038
Ekologiczny dom

Obecnie budowa domu to już nie tylko kwestia jego wyglądu i funkcjonalności, ale także ekonomii i ekologii. Dlatego pojawia się coraz więcej atrakcyjnych i chętnie wykorzystywanych rozwiązań, służących zmniejszeniu kosztów utrzymania gospodarstwa, a jednocześnie pozwalających na poprawę stanu środowiska naturalnego. Jednym z nim może być mała, przydomowa oczyszczalni ścieków.

Kiedy warto wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

Kwestia ścieków jest niezwykle ważnym zagadnieniem podczas budowy każdego domu. Niestety, wciąż w wielu miejscach, zwłaszcza w oddaleniu od miasta, nie ma możliwości podłączenia kanalizacji, co oznacza, że każdy budujący musi podjąć starania we własnym zakresie, aby usuwać z budynku nieczystości. Jednym z nich jest klasyczne szambo, drugiem: nowoczesna oczyszczalnia ścieków.

Po małą, przydomową oczyszczalnię ścieków powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, którym zależy na długotrwałej oszczędności podczas eksploatacji. Szambo jest rozwiązaniem, które na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo atrakcyjne finansowo, jednak jego eksploatacja i częste wywożenie nieczystości pociąga za sobą duże koszty.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z kolei w pierwszej chwili może wydawać się sporą inwestycją. Jednak, nawet jeśli koszt jej budowy jest większy niż koszt montażu klasycznego szamba, cena ta szybko zwraca się w trakcie użytkowania. Koszt utrzymania i prowadzenia samodzielnej oczyszczalni jest bowiem znikomy w porównaniu do kosztu wywożenia szamba.

Pełne bezpieczeństwo dzięki biologicznemu oczyszczaniu

Przydomowe oczyszczalnie ścieków przygotowane są w postaci specjalnych zbiorników, w których następuje proces oczyszczania. Polega on na biodegradacji odpadów, które zostają “przerobione” na nieszkodliwe substancje, przede wszystkim wodę. Następuje także jej filtracja i napowietrzanie, dzięki czemu powstaje produkt w 100% ekologiczny. Woda z oczyszczalni może być odprowadzana zarówno do wód gruntownych czy ziemi, jak i wtórnie wykorzystana na przykład do podlewania ogródka.

Wygoda stosowania

Jednym z największych atutów biologicznej oczyszczalni ścieków od EcoInvest jest bardzo wysoki komfort stosowania. Raz zamontowana i podłączona oczyszczalnia ścieków praktycznie nie wymaga dodatkowej obsługi. Jest wydajna, cicha i bardzo funkcjonalna, dzięki czemu praktycznie niezauważalna dla mieszkańców. Co więcej, w przeciwieństwie do szamba, nie wymaga wizyt specjalnego samochodu transportowego ani nie grozi wylaniem nieczystości – co za tym idzie, nie roztacza także wokół siebie nieprzyjemnego zapachu.

Warto także pamiętać, że przydomową oczyszczalnię ścieków można stosować również w tych miejscach, w których montaż klasycznego szamba może być utrudniony. Sprawdzi się między innymi na gruntach, które odznaczają się nietypową wodnośnością, również w tym przypadku gwarantując bezpieczeństwo i ekologię, jakiej mogłyby nie zapewnić inne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here