Domek z ogródkiem

0
2669
domek z ogródkiem
fot. pexels.com

Dom z ogródkiem to spełnienie marzeń większości z nas. To doskonałe rozwiązanie na ciepłe, letnie, wieczory, gdzie możemy się relaksować do woli w otoczeniu zieleni, we własnym domu. Jednakże o ogródek trzeba dbać, a także dobrze go rozplanować, aby móc cieszyć się jego piękną przestrzenią.

Zobacz też: http://radiobc.pl/mieszkania-z-ogrodkiem/

Rozplanowanie ogródka

Jeśli masz dom, a przy nim ogródek, pamiętaj by go ogrodzić. Zrobisz to nie tylko ze względu na zachowanie swojej prywatności, ale również ochronisz się przed zwierzętami, które w nocy mogą podchodzić pod dom, przez ogródek i w nim ryć. Możesz pomyśleć o siatce lub parkanie – wszystko zależy od twojej wizji aranżacji ogródka.

Dodatkowo pomyśl o przybudówce, w której będziesz trzymać wszelkie narzędzia do prac ogrodniczych, np.: kosiarkę, szpadel, łopatę itd. W takiej przybudówce możesz również schować drobniejsze akcesoria do ogrodu, takie jak zapasowe doniczki czy osłonki.

Nie zapomnij o strefie relaksu! Każdy ogródek powinien mieć wyznaczoną strefę z meblami, grillem, hamakiem czy leżakami. W takim miejscu możesz również podejmować gości w sezonie letnim czy wiosennym.

Dbaj o ogródek

Pamiętaj, że o ogródek trzeba dbać. Trawę, nawet jeśli masz położoną trawę z rolki, należy ją podlewać wg odpowiednich wytycznych. Dodatkowo każdy kwiatek, który zasadzisz w ogrodzie wymaga odpowiedniej pielęgnacji – podlewania, nawożenia, a także obcinania.

Jeśli zdecydujesz się na strefę warzywniczo-owocową, to wyznacz w swoim ogródku odpowiednią strefę dla niej. W takim poletku możesz zasadzić pomidorki, sałatę, marchewki, a nawet truskawki, poziomki, co tylko zechcesz, jeśli masz ku temu zacięcie i odpowiednią wiedzę.

Mówi się, że mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom, a także posadzić drzewo – jeśli twój ogródek ma na to miejsce, to możesz śmiało to zrobić!

Jeśli masz zwierzaka, pamiętaj, aby nie puszczać go w ogródku samopas, bez twojego nadzoru, nie chcesz przecież, żeby pies lub kot zniszczyli twój piękny ogródek, prawda?

Przeczytaj też: http://www.condoinwestycje.pl/dom-parterowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here