Do czego służą miseczki ceramiczne?

0
4983
Do czego służą miseczki ceramiczne?

W każdym domu znajduje się zestaw akcesoriów kuchennych, do którego zalicza się różnego rodzaju sztućce, garnki, talerze, patelnie, szklanki lub miski. Te ostatnie mogą nadać szczególnego kolorytu w kuchni i przy okazji posłużyć jako naczynia kuchenne na każdą okazję. Do czego mogą służyć? Jak je wykorzystać? Oto kilka prostych przykładów.

Najważniejsze cechy wyrobów ceramicznych

Ceramika jest bardzo wdzięcznym materiałem na kuchenne naczynia, ponieważ posiada wiele przydatnych właściwości, m.in. odporność na działanie wysokich temperatur i czynników chemicznych, dobre właściwości chemiczne, dielektryczne i izolacyjne, co zapewnia nieprzewodność elektryczną. Wykorzystuje się ją w wielu dziedzinach gospodarki – budownictwie, elektronice, transporcie, hutnictwie, ale przede wszystkim nadaje się na produkcję wyposażenia domu – pojemników i naczyń, m.in. oryginalnych miseczek.

Wykorzystanie misek ceramicznych w kuchni

Najpopularniejszym pomysłem na wykorzystanie miseczek ceramicznych jest podawanie w nich drobnych przekąsek. W zależności od kształtu naczynia mogą to być np. owoce, sałatki lub koreczki. Miseczki o mniejszych rozmiarach mogą służyć do podania sosów, dipów, majonezu, keczupu i innych płynnych dodatków.

Ceramiczne miski mogą stać się również naczyniem równorzędnym do głębokich lub płytkich talerzy, na których podaje się główne dania. Doskonale sprawdzają się bowiem przy deserach, dzięki czemu mogą stanowić alternatywę dla małych pucharków, a także zapiekankach – tutaj przydają się podłużne formy.

Dla zwierząt i kolekcjonerów

Z misek ceramicznych mogą skorzystać również zwierzęta – zauważa nasz rozmówca ze sklepu Porcelana24.pl, który zajmuje się sprzedażą m.in. wyrobów ceramicznych, również on-line. Podaje się w nich karmę lub wodę. Są bardzo wygodne, a dzięki różnym kolorom i wielkościom – również bardzo estetyczne. Łatwo utrzymać je w czystości, a także przenieść w inne miejsce. Z takiego udogodnienia często korzysta się w klatkach lub terrariach, gdzie mniejsze gryzonie, takie jak myszy lub chomiki mogą bez problemu korzystać z pożywienia lub wody o każdej porze bez ich rozchlapywania, co zapewnia odpowiednia wysokość naczynia.

Warto również wspomnieć, że miski ceramiczne mogą spełniać walory estetyczne. Wyroby ceramiczne są wdzięcznym obiektem dla kolekcjonerów sztuki lub osób, które same zajmują się produkcją tego typu naczyń. Nic nie daje bowiem takiej radości, jak samodzielnie zrobiona miska z ceramiki, którą możemy pochwalić się przed znajomymi lub rodziną.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here