Dlaczego warto regularnie wykonywać manicure? Warszawa a oferty salonów

0
1954
Dlaczego warto regularnie wykonywać manicure? Warszawa a oferty salonów

Często zastanawiamy się, czy wykonywać manicure i pedicure samodzielnie w domu, czy też umówić się na wizytę w salonie manicure. Warszawa oferuje wiele salonów kosmetycznych, w których specjalistki doradzą odpowiednie zabiegi mające za zadanie zregenerować i upiększyć płytkę paznokci. Czy taki sam efekt osiągniemy w domowym zaciszu?

Manicure i pedicure w domu

Podstawą manicure i pedicure jest nadanie kształtu paznokciom i usunięcie skórek wokół nich. Wydaje się to prostą czynnością, jednak należy pamiętać, że używanie nieodpowiednich narzędzi może tylko pogorszyć stan płytki paznokcia. Nie powinno się używać metalowych nożyczek i pilników, które mogą powodować rozwarstwianie paznokci. Ponadto nieumiejętne wycinanie skórek często prowadzi do skaleczeń, a nawet nieodwracalnego uszkodzenia łożyska i macierzy paznokcia. Kolejnym błędem podczas domowego manicure i pedicure jest korzystanie ze zbyt ziarnistych polerek, które mogą zniszczyć płytkę paznokcia. Ze względu na te aspekty warto wybrać wizytę w salonie kosmetycznym, która może okazać się nie tylko bezpieczniejsza, ale i o wiele wygodniejsza niż wykonywane samodzielnie skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. To również doskonały pomysł na chwilę relaksu!

Profesjonalne zabiegi u kosmetyczki

Warto od czasu do czasu pozwolić sobie na zabiegi, które niełatwo wykonać w domowym zaciszu. Profesjonalny manicure (Warszawa) pozwala utrzymać paznokcie i dłonie w dobrej kondycji przez długi czas. Manikiurzystka zaczyna zabieg od zmiękczenia skórek wokół paznokci, nadania im odpowiedniego kształtu oraz usunięcia skórek.

  • Manicure japoński

To rodzaj zabiegu, który przywędrował do nas prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonki uważane są za jedne z najbardziej zadbanych kobiet na świecie, warto więc czerpać jak najwięcej z ich metod pielęgnacji. Manicure japoński polega na wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty z witaminami i minerałami (krzemionka z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratyna, witaminy A i E) oraz naniesieniu na płytkę warstwy pudru. Efekty są widoczne natychmiastowo. Paznokcie są gładkie, lśniące i dobrze nawilżone. Aby kuracja przyniosła trwałe rezultaty, manicure należy wykonać 3-4 razy w odstępie 2 tygodni.

  • Kreatywny manicure

O ile w miejscu pracy, gdzie obowiązuje formalny dress code, nie możemy pozwolić sobie na fantazyjny manicure, o tyle w czasie urlopu warto zdecydować się na odrobinę szaleństwa. Kreatywny manicure (Warszawa) może zostać wykonany przez profesjonalistki podążające za trendami lub być małym i jedynym w swoim rodzaju dziełem sztuki. Obecnie na topie są wszelkie wzory geometryczne, różnokolorowe paznokcie, ombre, a nawet ozdobna biżuteria zdobiąca płytkę paznokcia.

  • Paznokcie hybrydowe

Hybryda jest jednym z najwygodniejszych zabiegów wykonywanych w salonie manicure. Warszawa ma do zaoferowania wiele miejsc, które specjalizują się w tej usłudze. Taki zabieg znajdziemy m.in. w salonie fingerspa. Czas wizyty nie jest długi, a efekty utrzymują się 2-3 tygodnie w zależności od szybkości wzrostu płytki paznokcia. Właściwie wykonany manicure hybrydowy jest odporny na pęknięcia i odpryski. Hybryda jest więc doskonałym rozwiązaniem dla kobiet żyjących w biegu oraz podczas dłuższego urlopu, kiedy nie chcemy się martwić o malowanie paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here