Dlaczego należy sprzątać w rękawicach?

0
4194

Sprzątasz bez rękawiczek? W takim przypadku twoje dłonie narażone są nie tylko na szybsze wysychanie, ale również na podrażnienia!

Utrzymanie domu w czystości wcale nie musi być trudne – aktualnie do dyspozycji mamy szeroką gamę detergentów, urządzeń i akcesoriów, dzięki którym czyszczenie różnych nawierzchni jest jeszcze łatwiejsze.

Często jednak podczas sprzątania zapominamy o swoich dłoniach, które są wtedy najbardziej narażone na podrażnienia, na nieprzyjemne ściągnięcie, a nawet na łuszczenie się skóry. Ucierpieć mogą wtedy również paznokcie – mowa tutaj nie tylko o pękającym się i odpryskującym lakierze na paznokciach, ale również o pogorszeniu ich wytrzymałości.

Rękawiczki zabezpieczą przed detergentami

Wiele detergentów używanych podczas sprzątania ma silne składniki aktywne, które wprawdzie bardzo dobrze usuwają tłuszcz i zanieczyszczenia, ale z drugiej strony działają również negatywnie na skórę.

W związku z tym wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć dłonie przed ich działaniem, powinniśmy nosić rękawiczki.

Chroń dłonie przed drobnoustrojami

Oprócz tego rękawiczki zabezpieczają dłonie przed drobnoustrojami – to szczególnie ważne przy sprzątaniu łazienki oraz toalety.

Dzięki rękawiczkom nie będziemy potem roznosili bakterii, wirusów czy grzybów po całym domu – mogą one zostać na skórze nawet po umyciu rąk.

Jak wybrać odpowiednie rękawiczki do sprzątania?

Do wyboru mamy szeroką gamę rękawiczek doskonałych do sprzątania. Dobrym pomysłem będą te wykonane z gumy, które powinny być w dopasowanym rozmiarze – wtedy nie będą spadały i nie będą nadmiernie uciskały dłoni.

Rękawiczki gumowe dostępne są w różnych grubościach. To prac w łazience i toalecie, a także do intensywnego szorowania warto wybrać rękawiczki grubsze. Do mycia naczyń czy prac wymagających precyzji lepsze będą rękawiczki cieńsze. W sklepie leifheitsklep.pl zakupimy także rękawiczki antypoślizgowe – najlepsze przy pracach w łazience.

Większość rękawic do sprzątania powstaje z gumy lateksowej – jeśli mamy na nią uczulenie, w takim przypadku warto zakupić rękawice bez lateksu. Także znajdziemy je w sklepie leifheitsklep.pl.

[Głosów:10    Średnia:2.9/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here