Czyszczenie pralki octem – jak to zrobić?

0
2429
czyszczenie pralki

Czyszczenie każdej pralki powinniśmy zaczynaj od czyszczenia podajnika na proszek i płyn do prania. Po umyciu tych partii pralki możemy przejść do głównej partii. W umyty podajnik w miejsce proszku wsyp sodę a w miejsce płynu ocet. Następnie nastaw pusty bęben na 90 stopni. Proces ten należy powtarzać raz na dwa miesiące.

Dlaczego pralka brzydko pachnie?

Przyczyną przykrego zapachu z wnętrza pralki najczęściej są pozostałości proszków i płynów, które gromadzą się np. pod kołnierzem bębna. Jest to sprzyjające do powstawania pleśni i wydzielania przykrego zapachu. Skutkiem tego jest to, że pranie po jakimś czasie będzie przesiąkało tymi brudami.

Przeczytaj też: http://www.filtrbiznesu.pl/rejestr-vat-do-czego-sluzy/

Co zrobić aby pranie znów pachniało świeżością, a nie tym, co zalega w pralce? Wystarczy ją regularnie myć i prać tzw. „puste pranie” czyli pranie bez ubrań przynajmniej raz w miesiącu. Wówczas zamiast proszku warto zastosować do tego celu ocet lub sodę. Można też skorzystać z gotowych środków do czyszczenia pralki.

Jak wyczyścić pralkę octem?

Do czyszczenia pralki w domu przydadzą się produkty, które mamy pod ręką. Mianowicie chodzi tu o ocet, wybielacz, wodę oraz ściereczki. Co należy zrobić? Zobacz jak zrobić to krok po kroku: 

  1. Włącz pralkę, wybierz wysoką temperaturę wody i program na około godzinę. Pamiętaj, żeby zostawić bęben pusty.
  2. W czasie, gdy pralka będzie wypełniała się gorącą wodą, nalej do zbiorniczka na proszek około 2 szklanki octu. 
  3. Po zakończeniu ponownie nastaw ten sam program, tym razem nie dodawaj octu. 
  4. Wybierz drugi cykl. 
  5. Po zakończeniu prania przetrzyj wilgotną ściereczką gumę wokół bębna pralki. Zadbaj o to, aby ściereczka dotarła do najdalszych zakamarków.

Gotowe teraz na nowo możesz cieszyć się czystą pralką. Znikną też brzydkie zapachy i pozostałości na ubraniach. 

Źródło: https://duzarodzina.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here