Czym właściwie jest stacja mieszkaniowa?

0
3473

Stacje mieszkaniowe służą w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia efektywności wykorzystania energii cieplnej. Ciepło nie jest niepotrzebnie gromadzone, lecz jego tworzenie i pobieranie zaczyna się w momencie faktycznego zapotrzebowania. Specjalny układ sterowania i obsługi urządzenia pozwala zapewnić komfort cieplny oraz utrzymanie optymalnej temperatury przez cały rok.

Indywidualna stacja mieszkaniowa pozwala na programowanie optymalnych trybów pracy instalacji. Dodatkowo gwarantuje wysoką higienę oraz bezpieczeństwo dla mieszkańców, ponieważ eliminuje parametr czynnika roboczego w budynku lub przy wprowadzaniu gazu (urządzenia gazowe).

Higiena stacji mieszkaniowych wynika z braku zasobnika, który jest wykorzystywany w systemach tradycyjnych. Ciepła woda zawsze jest przygotowywana na bieżąco z wody zimnej. Jeżeli chcemy otrzymać ciepłą wodę, najpierw pobierana jest zimna i świeża woda, która następnie jest podgrzewana. Do tego celu wykorzystywany jest wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej.

Thermic, czyli indywidualne stacje mieszkaniowe

Thermic to doskonały przykład zaawansowanej technologii, której efektem jest stworzenie indywidualnych stacji mieszkaniowych. Indywidualna stacja mieszkaniowa zamiennie nazywana jest, jako Thermatic.

Pierwsze stacje mieszkaniowe powstały około 20 lat temu, wiele z nich to zasługa Jędrzeja Cierkosz będącego specjalistą w tej dziedzinie. Jędrzej Cierkosz zajmuje się sprzedażą i wdrażaniem urządzeń – indywidualne stacje mieszkaniowe na rynku polskim oraz owocną współpracą technologiczną z Delta Systemtechnik GmbH z Celle (Niemcy).

Jak działa system stacji mieszkaniowych?

Thermic to najlepsze rozwiązanie, które zapewnia higienę, komfort, bezpieczeństwo oraz nie generuje dodatkowych kosztów. Indywidualnie stacje mieszkaniowe służą do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz rozdziału ciepła w mieszkaniu. Powstały w wyniku licznych prac i obserwacji, a w efekcie połączyły korzyści indywidualnych instalacji centralnego ogrzewania w mieszkaniach wraz z decentralnym przygotowaniem ciepłej wody użytkowej w lokalu użytkownika.

Indywidualne stacje mieszkaniowe są instalowane w jednym lokalu w postaci systemu mieszkaniowego zasilanego poprzez dwu przewodową sieć wewnętrzną z niskotemperaturowego źródła ciepła (kotłowni gazowej, węzła ciepłowniczego, kotłowni olejowej). Cały system jest skonstruowany w bezpieczny sposób i eliminuje centralne przygotowanie ciepła wody, a dodatkowo obniża koszt jej dostawy i cyrkulacji w budynku. Ważną zaletą stacji mieszkaniowych jest duże uproszczenie całego systemu rozprowadzania wody i ciepła, dzięki czemu jednocześnie zoptymalizowane są jednorazowe koszty poświęcone na samą inwestycje.

Z czego się składa urządzenie – indywidualna stacja mieszkaniowa Thermic?

Indywidualna stacja mieszkaniowa nic innego, jak połączenie dwóch funkcji, rozdziału ciepła i przygotowania ciepłej wody. Urządzenie jest zgodne z obecnymi normami i wymaganiami systemów rozliczania ciepła. Posiada własny kalorymetryczny licznik ciepła i oblicza indywidualnie sumę zużytej energii cieplnej dla każdego mieszkania podłączonego do systemu.

Urządzenie ma na wyposażeniu wymiennik ciepła i orurowanie wykonane całkowicie ze stali szlachetnej, dzięki czemu gwarantuje wysoki poziom higieny. Hydraulicznych zawór typu PM-Regler pozwala na właściwie przygotować ciepłą wodę użytkową i zapewnić jej optymalną temperaturę.

Indywidualna stacja mieszkaniowa to doskonałe rozwiązanie, które coraz częściej jest stosowane w mieszkaniach i różnego rodzaju lokalach. Każdy użytkownik może korzystać z ogrzewania przez cały rok i dowolnie nim sterować. Jesteś zainteresowany stacją mieszkaniowa? Zajrzyj na thermic i dowiedz się więcej na ten temat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here