Czym od okien drewnianych różnią się okna drewniano-aluminiowe?

0
1897

Choć mogłoby się wydawać, że okna drewniano – aluminiowe to w dalszym ciągu okna drewniane z tym, że dodatkowo w pewnych miejscach zabezpieczone zostały odpowiednich rozmiarów warstwą aluminium. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka różnic nie widać, znaleźć ich można całkiem sporo.

Znacznie wyższa trwałość

W przypadku zewnętrznej części budynku, w zdecydowanej większości przypadków nie widać drewnianych elementów składających się na okno. W przypadku drewniano-aluminiowych okien przykryte one zostały ramą oraz skrzydłem, z wykorzystaniem specjalnych zaczepów. W praktyce oznacza to, że wszystkie elementy wykonane z drewna są odpowiednio zaizolowane od szkodliwego działania między innymi zmiennych czynników atmosferycznych. Zatem okno drewniano-aluminiowe będzie znacznie trwalsze niż to, którego materiałem wykonania jest jedynie drewno. W takim przypadku nie będzie konieczności jego konserwacji i odnawiania po stronie zewnętrznej.

Efektowny wygląd i dodatkowa izolacja

Jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe to ich wielką zaletą na pewno jest to,że posiadają one dodatkowe zabezpieczenie, jakim jest izolator termiczny wykonany ze specjalnego rodzaju pianki. Izolator umieszczony może być w ramie okiennej na dwa sposoby:
– przylegać do ramy drewnianej na całej jest powierzchni ( to droższe rozwiązanie, a co za tym idzie znacznie skuteczniejsze),
– wypełniać jedynie szyny w profilu aluminiowym.

Estetyka i profesjonalny montaż przede wszystkim

Ona drewniano-aluminiowe bez wątpienia, jeśli są odpowiednio zadbane, wyglądają doskonale. Warstwa aluminium, jaka znajduje się po zewnętrznej stronie okna, może być pomalowana na dowolny kolor z szerokiej palety barw RAL. Dodatkowo powierzchnia może być matowa, satynowa lub błyszcząca. Dodatkowy , bardzo ciekawy efekt wizualny tworzyć mogą także znajdujące się w narożnikach profile mogą być zagniatane lub spawane. W przypadku tych pierwszych powierzchnia aluminiowa będzie idealnie gładka, natomiast w przypadku drugich delikatnie chropowata. Wielu producentów oferuje swoim klientom również niezwykle szeroki wybór kształtów profili aluminiowych ( w przypadku niektórych firm do wyboru jest aż kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt różnorodnych form profili). To pozwoli na dopasowanie efektu wizualnego okna nie tylko do całej fasady budynku, ale również swojego indywidualnego stylu. Jeśli chodzi o montaż, to okna drewniano-aluminiowe montowane się niemal dokładnie ja wszystkie inne. Najlepiej, aby zajął się tym profesjonalista, który w razie problemów montażowych, będzie w stanie szybko i skutecznie je rozwiązać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.internorm.com/pl-pl/produkty/okna-drewniano-aluminiowe/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here