Czy warto wybrać kolorowe drzwi?

0
3758
Czy warto wybrać kolorowe drzwi?

Kolorowe drzwi to jeden z nowych trendów w stolarce. Drzwi zewnętrzne lub wewnętrzne w kolorach takich jak czerwień czy zieleń potrafią naprawdę urozmaicić wnętrze i sprawić, że będzie nieszablonowe. Czy to dobra inwestycja?

Kolorowe drzwi, zwłaszcza wejściowe, to częsty widok w wielu europejskich miastach. Na przykład słynie z tego londyńska dzielnica Nothing Hill, gdzie niemal każde drzwi do domu są pomalowane na inny kolor. Polacy wciąż ostrożnie podchodzą do kwestii kolorów, jednak powoli się to zmienia. Zwłaszcza w ostatnim czasie wiele osób decyduje się na wstawienie kolorowych drzwi wejściowych lub wewnętrznych w swoich domach i mieszkaniach. Jak zabrać się do takiego zakupu, aby go nie żałować?

zielone drzwi

Marzysz o kolorowych drzwiach? O tym pamiętaj

Jeśli marzą nam się kolorowe drzwi we wnętrzach naszego domu lub mieszkania warto mieć już wcześniej przygotowany projekt lub chociaż wizję aranżacji całej przestrzeni. Pozwoli tu uniknąć sytuacji, w której okaże się, że kolory do siebie nie pasują. Aby wykonać prostą symulację wystarczą nawet darmowe aplikacje do tworzenia palet kolorystycznych, które pomogą zdecydować, czy np. niebieskie drzwi będą pasować do drewnianej bambusowej podłogi.

Planując wstawienie kolorowych drzwi we wnętrzu, warto mieć na uwadze, że muszą pasować także do siebie nawzajem. Nie muszą być w identycznym kolorze, ale powinny stanowić pewną przemyślaną kompozycję. Tu warto poprosić o radę architekta lub obejrzeć fotografie wnętrzarskie w sieci.

czerwone drzwi

Jakie kolory drzwi oferują polscy producenci?

Współczesna technologia pozwala zamówić drzwi w niemal każdym kolorze i co najważniejsze, można zrobić to bezpiecznie, z pewnością, że otrzymamy drzwi dokładnie w takim kolorze, jak zamawialiśmy. Większość firm w Europie, w tym w Polsce stosuje jeden uniwersalny wzornik kolorów o nazwie paleta RAL. Jest to wzornik niezbędny w branży związanej z budownictwem i wystrojem wnętrz.

Paleta RAL liczy ponad 200 kolorów, z których każdy jest dokładnie oznaczony. Oznaczenie to jest wskazówką odnośnie grupy odcieni (np. żółtych, zielonych, białych itd.), dlatego producenci kolorowych drzwi malowanych zgodnie z systematyką RAL wiedzą dokładnie, o jaki kolor chodzi kupującym. Np. zamawiając drzwi zewnętrzne w firmie CAL możecie wybrać ich kolor z dostępnej palety RAL. Wystarczy kod koloru. Można także poprosić o dobranie koloru drzwi do naszej próbki.

drzwi w kolorze zielonym

Kolorowe drzwi dają wiele możliwości aranżacji naszego domu i mieszkania

Współcześnie osoby remontujące lub dopiero budujące swój dom coraz chętniej decydują się na nieszablonowe rozwiązania, aby ich dom nie wyglądał jak jeden z setek im podobnych. Czasami jest to niemożliwe ze względu na plany zagospodarowania danego osiedla, jednak niekiedy pozwalają one na zastosowanie indywidualnie dobranych elementów aranżacyjnych. Tutaj wybór kolorowych drzwi może znakomicie wyróżnić nasz budynek spośród sąsiednich. Takie kolorowe drzwi zewnętrzne i wewnętrzne ma w swojej ofercie firma CAL – polsku producent stolarki drzwiowej. Firma oferuje wiele kolekcji drzwi, spośród których większość może być wyprodukowana w wymarzonym przez kupujących kolorze.

niebieskie drzwi

Warto wiedzieć, że kolorowe drzwi to świetny sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru biura czy lokalu usługowego, dlatego też nierzadko właściciele kawiarni decydują się na taki interesujący element ozdobny. Jeśli interesują cię kolorowe drzwi, zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne sprawdź ofertę firmy CAL na: https://www.drzwi-cal.pl/.

[Głosów:6    Średnia:3.2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here