Czy elektryczne ogrzewanie może być energooszczędne? Obalamy mity

0
4720
Czy elektryczne ogrzewanie może być energooszczędne

Wiele osób sądzi, że ogrzewanie elektryczne musi wiązać się ze znacznymi kosztami. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Ogrzewanie elektryczne może być energooszczędne i wygodne w użytkowaniu. Warunkiem jest wybór sprawdzonego produktu od dobrego producenta.

Pierwsza cecha, która nasuwa się zwykle, gdy mówimy o ogrzewaniu elektrycznym, to wygoda użytkowania. Wystarczy podłączyć urządzenie do sieci, by to natychmiast zaczęło działać i dawać użytkownikom przyjemne ciepło. A gdyby tak elektryczne urządzenie grzewcze umieścić w podłodze?

Ogrzewanie podłogowe – za co je cenimy?

Aranżując współczesne wnętrza, coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe. Korzyści, jakie z tego płyną, są trudne do przecenienia. Komfort odczuwalny podczas stąpania po ciepłej podłodze trudno porównać z tym, z jakim mamy do czynienia w przypadku urządzeń emitujących ciepło montowanych na ścianie. Trudno się zatem dziwić, że elektryczne maty grzewcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Jednak elektryczne maty grzewcze – podobnie jak inne systemy przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń – cechują się dużą różnorodnością. Znajdziemy wśród nich takie, które znacząco obciążą domowy budżet, jak i energooszczędne, a przez to zjednujące sobie coraz szersze grono zwolenników.

Ekonomiczne maty grzewcze z włókna węglowego

Do tych drugich zdecydowanie należą maty grzewcze Thermal Technology. Szczegółowy opis sposobu ich działania można znaleźć na stronie Econovli.pl. Takie maty mogą być montowane zarówno jako ogrzewanie podłogowe i ścienne, jak i ogrzewanie zewnętrzne. Technologię zastosowaną w matach Thermal Technology wykorzystywano pierwotnie w ogrzewaczach opon stosowanych w sportach motorowych takich jak Formuła1, czy rajdy samochodowe.

Maty grzewcze Thermal Technology to innowacyjny produkt, który daje duży komfort użytkowania przy stosunkowo niskim poborze mocy. Ogromną zaletą jest zastosowana technologia oraz wykorzystany do ich produkcji materiał. Włókno węglowe nie emituje szkodliwego pola elektromagnetycznego, co wykazano w badaniach wykonanych we włoskim instytucie Giordano S.P.A. Jeżeli natomiast chodzi o zużycie energii, to szacuje się, że jest ono o około 30 do 40% niższe niż w przypadku mat grzewczych wykonanych na kablu oporowym.

Zaletą modułowych mat grzewczych tego producenta jest też grubość mat nieprzekraczająca 4 mm oraz stopień zabezpieczenia przed wilgocią na poziomie IP67. Dzięki tak wysokiej wodoszczelności produkt może być używany bezpośrednio w wylewce.

Maty grzewcze od producenta z ugruntowaną pozycją na rynku

Innym przykładem funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu mat grzewczych są produkty pochodzące od Hemstedt. Długa obecność na rynku urządzeń grzewczych pozwoliła temu producentowi na wypracowanie praktycznych i cieszących się zainteresowaniem rozwiązań. Firmę wielokrotnie nagradzano za wspieranie innowacyjnych i ekologicznych systemów grzewczych przeznaczonych do domu.

Maty grzewcze Hemstedt mogą być stosowane w różnych typach obiektów. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze. Mogą być wykorzystywane w nowym budownictwie albo znaleźć zastosowanie podczas renowacji starszych obiektów. Ich ogromną zaletą jest połączenie kabla grzewczego oraz zasilającego w taki sposób, że nie powoduje to zwiększenia obwodu w miejscu łączenia. Dzięki czemu grubość maty grzewczej jest taka sama na całej jej długości, a kabel zostaje właściwie zabezpieczony. Tak cienkie, zaledwie kilkumilimetrowe kable można montować bezpośrednio w kleju do glazury lub – jeśli tego życzy sobie inwestor – wylewce samopoziomującej.

Elektryczne maty grzewcze dają komfort, jakiego nie może zapewnić wiele innych dostępnych na rynku systemów grzewczych. Maty są wygodne nie tylko w użytkowaniu, ale również przy montażu. Znajdują zastosowanie jako ogrzewanie podłogowe pod kamień, gres, terakotę, płytki oraz drewniany parkiet. W tym ostatnim przypadku sposób montażu warto skonsultować ze sprzedawcą.

[Głosów:13    Średnia:2.2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here