Co jeść na diecie 1500 kalorii?

0
1641
dieta 1500 kalorii
fot. pexels.com

Diety obecnie są tak mocno zróżnicowane, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Jednakże przestrzeganie restrykcyjnych diet przez określony czas daje nam efekty krótkotrwałe, a do tego naraża nas na efekt jo-jo. Lepiej jest zmienić nawyki żywieniowe i przestrzegać odpowiedniego zapotrzebowania kalorycznego, które nas zaspokoi, ale również pozwoli na powolne, lecz skuteczne, chudnięcie.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-1500-kalorii-przykladowy-jadlospis/

Dieta

Nasza dieta powinna się opierać na racjonalnym podejściu. Jedzenie powinno być zdrowe, a także pełnowartościowe. Nie powinno się rezygnować z niektórych składników, które posiadają zdrowe właściwości, a także dostarczają nam niezbędnych składników mineralnych oraz witamin.

Jedzenie powinno być komponowane ze składników takich jak białko, węglowodany oraz tłuszcze. Wszystkie produkty z tych kategorii powinny być zdrowego pochodzenia, a także mieć odpowiedni skład, który nie wskazuje na to, że żywność jest wysoko przetworzona, a także zawiera niezdrowe dodatki chemiczne.

Co jeść?

Białko może być pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, ważne by pochodziło ono ze zrównoważonych upraw hodowlanych, które nie zawierają w swoim sposobie hodowli żadnych niezdrowych składników oraz chemii.

Węglowodany mogą być również pochodzenia roślinnego, ważne by były pełnoziarniste i złożone. Mogą to być również owoce lub warzywa, jednakże z ilością owoców należy uważać, aby nie zjadać ich zbyt późno ani za dużo, gdyż może się to odbić na naszej wadze.

Tłuszcze powinny być pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Do zdrowych tłuszczów zalicza się olej kokosowy, oliwę z oliwek, a także mięso czerwone, ryby, orzechy i niektóre nasiona. Tłuszcze nie powinny być straszne nikomu, gdyż pełnią one ważną rolę w naszych organizmie.

Na diecie 1500 kalorii powinno się zjadać pięć posiłków w odstępach 3-4 godzinnych, które składają się z mniejszych porcji pełnowartościowych dań, w składzie których znajdują się wszystkie trzy makroskładniki – a więc białko, węglowodany oraz tłuszcze.

Przeczytaj też: http://www.przytulny.pl/dieta-makrobiotyczna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here