Co daje dzieciom zabawa na huśtawce?

0
1776
Huśtawki

Dzieciństwo powinno być czasem beztroskiej zabawy. Maluchom należy bezustannie zapewniać różnego rodzaju rozrywki, bo to one je najlepiej rozwijają i pomagają im przetrwać te pierwsze lata życia. Ciężko znaleźć na świecie takiego przedszkolaka, który nie lubiłby się bawić i nie chciałby w wolnym czasie zajmować się przyjemnymi czynnościami. Jeśli dodatkowo będą one częściowo produktywne, zabawa stanie się wartościowym momentem. A taką właśnie zapewniają huśtawki dla dzieci. Warto w nie zainwestować i umieścić je w swoim ogródku, umożliwiając swoim pociechom zabawę na tych elementach placów zabaw.

Spokojne bujanie działa przede wszystkim uspokajająco. Koi nerwy, zmniejsza uczucie stresu i poprawia samopoczucie. Relaksuje – zarówno dzieci, jak i samych dorosłych, dlatego z huśtawek może korzystać cała rodzina. Małe dzieci podczas bujania delikatnie się usypiają i dzięki temu mogą mieć później mniejsze problemy z zaśnięciem. Huśtanie jest jednak równie dobre dla starszych już dzieci. One po prostu odczuwają mnóstwo radości, gdy mogą wybić się w górę i dotknąć niemalże samego nieba. Huśtanie wpływa też doskonale na wszelkie zmysły. Rozwija dotyk, wzrok, a nawet słuch i pozwala popracować nad koordynacją ciała. Jeśli metalowa huśtawka będzie wykorzystywana przez dziecko dość regularnie, szybko nauczy się ono własnego ciała i zacznie znacznie lepiej je czuć. Na takim siedzeniu zapewni też sobie dodatkowe bezpieczeństwo. Zazna czegoś zupełnie nowego i dostarczy sobie wartościowych bodźców ruchowych. Maluchy mogą się w ten sposób bawić już od bardzo małego wieku – wtedy jednak rodzice powinni je kontrolować. Dzieci od 12. roku życia mogą już huśtać się zupełnie samodzielnie.

Zakup takiej ogrodowej huśtawki jest bardzo prostą sprawą. Wystarczy wejść na stronę http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki, przepatrzeć występujące na niej różnorodne produkty i dopasować któryś z nich do własnych możliwości finansowych czy posiadanej w ogrodzie przestrzeni. Huśtawka stanie się ulubionym miejscem zabaw każdego dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here