Ciekawe pomysły na prezenty na święta

0
2028

Myśląc o świętach większość z nas ma przed oczami bogato przystrojoną choinkę ze stosem prezentów u podnóża oraz suto zastawiony stół. Święta Bożego Narodzenia są otoczone niezwykłą czcią, a do ich celebracji przygotowujemy się już na miesiące przed. Dla dorosłych jest to jedna z czasem niewielu okazji do spotkania w szerokim gronie rodzinnym. Czas poświęcony na wspólne rozmowy, wspominki i zabawy należy do najbardziej wartościowych. Najmłodsi wyczekują wtedy z kolei głównie prezentów. Wbrew pozorom, w ciągu roku istnieje jednak wiele innych okazji, które mogą być pretekstem do spotkania rodzinnego i idealną okazją do obdarowania bliskiej nam osoby wyjątkowym prezentem.

Prezenty personalizowane – podarunek od serca

Spośród wielu rodzajów prezentów, najbardziej wartościowe są te silnie oddziałujące na nasze emocje, wywołujące radość i wzruszenie. Nic nie sprawia po latach tyle radości, co znalezienie w jakimś zakątku mieszkania starej fotoksiążki. Nic też nie daje tyle przyjemności w życiu codziennym, co kalendarz ze zdjęciami bliskich nam osób, kubek z rodzinnym zdjęciem, czy foobraz przedstawiający naszych najbliższych na tle malowniczego krajobrazu.

Prezenty na święta różnią się od siebie w zależności od okazji. Ich wspólną cechą powinien być jednak spersonalizowany charakter, wskazujący na naszą bliską relację z obdarowywaną osobą i życzliwe uczucia, jakimi ją darzymy.

Idealny prezent dla Babci i Dziadka

Na dzień Babci lub Dziadka świetnie sprawdzi się kalendarz ze zdjęciem członków rodziny oraz fotografiami, przedstawiającymi dziadków razem z wnuczętami. Dzięki temu Babcia i Dziadek będą mieli zawsze przy sobie cząstkę swojej rodziny, a dodatkowo, co jest korzyścią dla wnucząt, nigdy nie zapomną o dacie ich urodzin…

Innym pomysłem jest koszulka z nadrukowanym zdjęciem, kubek z personalizowanym napisem na tle rodzinnej fotografii czy fotoksiążka zawierająca zbiór zdjęć z życia z Babcią i Dziadkiem, ozdobiona ciekawymi obrazkami i nastrojowym tekstem.

Podarunek dla rodziców

W życiu każdego dziecka ogromne znaczenie ma jego relacja z rodzicami, których darzy zazwyczaj bezwarunkową miłością (a rodzice nie pozostają mu dłużni). By okazać swoją miłość rodzicom, można stworzyć na przykład plakat ze zdjęciami rodzinnymi lub wywołać zdjęcie w formacie XXL. Taki prezent będzie na pewno miłą dla serca ozdobą salonu czy sypialni rodziców. Dzień Ojca czy dzień Matki to też idealny pretekst do stworzenia kubka z nadrukiem, wywołującego uśmiech na twarzy rodzica przy każdym podniesieniu do twarzy. Z kolei piękną pamiątką opowiadającą wspólną historię będzie fotoksiążka z odpowiednio dobranymi fotografiami, tworzącymi razem niepowtarzalną opowieść o życiu rodziców.

Prezent na święto dziecka

W tym całym wachlarzu prezentów znajdują się też takie, które sprawią nie lada frajdę naszemu dziecku. Warto w tym przypadku połączyć wartość sentymentalną z rozrywką. Dla przykładu, empikfoto.pl daje możliwość stworzenia puzzli z wybranym zdjęciem, które będą świetnym sposobem na spędzenie czasu razem z rodziną. Warte uwagi są także kubki zmieniające kolor pod wpływem znajdującego się w nich ciepłego napoju. Każde dziecko polubi pić z takiego kubka. Z kolei nastolatki na pewno ucieszą się z etui na telefon z nadrukowanym zdjęciem przedstawiającym grupę bliskich im przyjaciół czy ukochane zwierzę.

Sposób na wyrażenie uczuć najbliższej osobie

Prezentem na święta może być też taki, podarowany w Walentynki czy rocznicę ślubu. W końcu są to zdecydowanie świąteczne okazje, które zasługują na celebrację. Tak jak w pozostałych przypadkach, sprawdzi się tu kubek z nadrukiem, fotoksiążka, a także poduszka z romantycznym zdjęciem czy fotoobraz przedstawiający wspomnienia z podróży poślubnej.

Wszystkie te pomysły na prezenty świąteczne mają co najmniej jedną cechę wspólną: niosą ze sobą wartość sentymentalną. A taka wartość jest bezcenna. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, przejrzeć zbiór fotografii i wybrać z nich tę, która wzbudzi najcieplejsze uczucia u obdarowywanej osoby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here