Biała kuchnia z drewnianym blatem

0
9313
biala kuchnia

Aranżacje zdominowane przez biel to ponadczasowy trend, którym wciąż się zachwycamy. Nie dziwne więc, że chcemy cieszyć się nim również w kuchni. Jednak kuchnia w bieli ma swoje zalety nie tylko pod względem estetycznym – jest również niezwykle praktyczna, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na białą kuchnię z drewnianym blatem. A jak taką kuchnię zaaranżować? Przekonajcie się sami.

Biała kuchnia – jaki to styl?

Styl skandynawski, styl nowoczesny czy klasyczny – w który wpisuje się biała kuchnia z drewnianym blatem? Tak naprawdę w każdy z nich. W zależności od tego, na jakie wykończenie mebli kuchennych się zdecydujemy, taką aranżację otrzymamy. Białe fronty na wysoki połysk pozbawione uchwytów to idealny wybór do kuchni w stylu nowoczesnym. Pięknie prezentować będą się w zestawieniu z czarnym AGD. Szafki z drewnianymi frontami o delikatnych frezowaniach i czarnych uchwytach sprawdzą się w kuchniach urządzonych w stylu tradycyjnym. Jeżeli zaś uchwyty wymienimy na drewniane bądź białe gałki, uzyskamy wnętrze w stylu skandynawskim. Znaczenie będzie miał tu również kolor blatu. Do klasycznych pomieszczeń lepiej pasować będzie ciemny blat, jasny sprawdzi się w tych nowoczesnych i skandynawskich.

Biała kuchnia z drewnianym blatem – inspiracje

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Białe meble i drewniany blat to baza, ale jak dobrać do niej pozostałe elementy wyposażenia? W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na odwieczne pytanie: „co między szafkami?”. Ponieważ biel i drewno to neutralna kolorystyka, jeżeli tylko mamy na to ochotę, na ścianach możemy nieco bardziej poszaleć. Sprawdzą się tu bowiem odważne kolory. Jeżeli jednak boimy się mocnych zestawień lub po prostu obawiamy się, że żywe barwy mogą nam się szybko znudzić, postawmy na klasykę. Na ścianie pomiędzy górną a dolną zabudową dobrze wyglądać będzie na przykład cegłą. Kuchnie z ceglaną ścianą cieszą się naprawdę dużą popularnością. Trafionym wyborem mogą być także i płytki. Jeśli na przykład zależy nam na wzmocnieniu efektu rozjaśnienia małej kuchni w bloku – wybierzmy białe kafle. Innym, często pojawiającym się pytaniem w kontekście białej kuchni, jest to dotyczące podłogi. O tym, jaka podłoga powinna pojawić się w tak urządzonym pomieszczeniu, tak naprawdę decyduje nasza wyobraźnia. Dla kontrastu możemy postawić na podłogę w kolorze czarnym. Może być ona jednak mało praktyczna. Z pragmatycznego puntu widzenia lepiej sprawdzi się na przykład szara podłoga. Również stworzy piękne (ale i bezpieczne) zestawienie z bielą, a będzie znacznie łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.

Blat – drewniany czy drewnopodobny?

Blat

Z drewnem jest jeden mały kłopot. A jest nim jego cena. Na szczęście na rynku dostępne są jego zamienniki, które wizualnie do złudzenia przypominają naturalne drewno. Blaty laminowane – bo o nich mowa – wykonane są z płyty MDF i pokryte specjalnym laminatem, który tak naprawdę sprawia, że nasz blat staje się trwalszy i łatwiejszy w czyszczeniu. O typowo drewniane blaty z kolei należy odpowiednio dbać. Aby cieszyły nasze oko, powinnyśmy poświęcić im znacznie więcej uwagi. Musimy zatem nie tylko liczyć się z dość wysokim wydatkiem na samym wstępie – podczas zakupu drewnianego blatu – ale również i z dodatkowymi wydatkami podczas jego użytkowania.

[Głosów:13    Średnia:2.5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here