Baterie podtynkowe do łazienki. Kiedy warto po nie sięgnąć i jakie dodatkowe funkcje mogą oferować?

0
257
Baterie podtynkowe do łazienki

Bateria w łazience to niezbędny element, który pozwoli nam na napuszczenie wody do wanny czy też wzięcie prysznica. Nie ulega wątpliwości, że aby móc z niej jak najlepiej korzystać i cieszyć się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką, warto skorzystać z najlepiej zaprojektowanych modeli wysokiej jakości. Zobaczmy jednak, na co zwrócić uwagę, wybierając baterię podtynkową.

Wyjątkowo wysokiej jakości materiały

Pierwszym i z całą pewnością najważniejszym krokiem podczas wyboru będzie skorzystanie z oferty firmy, która zapewnia nam wykonanie swoich przedmiotów z najwyższej jakości materiałów. W przypadku baterii podtynkowych jest to szczególnie ważne, ponieważ gwarantuje ich długą, stabilną i bezproblemową pracą.

Odradzamy jednocześnie wybór niektórych tanich zamienników. Bateria podtynkowa niskiej jakości może szybko ulec awarii, a w tym przypadku jej naprawa lub wymiana może nie być łatwa. Najpewniej będzie wiązać się ze zdjęciem płytek ze ściany i kuciem, co oznacza większe koszty, większe zniszczenia w łazience i więcej czasu poświęconego na tego typu zmiany. Z tego powodu najlepsze baterie podtynkowe to te, które zostały wypuszczone na rynek przez najbardziej renomowanych producentów, jak choćby Hans Grohe.

Bateria z dowolną ilością obsługiwanych strumieni wody

W zależności od tego, czy potrzebujesz baterii wannowej, prysznicowej czy może raczej umywalkowej, możesz liczyć na różne rozwiązania. Niektóre z tych baterii będą bowiem potrzebowały wyłącznie jednego wyjścia strumienia wody, innym przyda się więcej. W ten sposób pozwolą z równą swobodą obsługiwać na przykład wyjście prysznica oraz wylewkę wannową. Decydując się na kolejny model, powinieneś zatem pomyśleć, jakie jego cechy będą dla ciebie najbardziej istotne i jakie jest jego przeznaczenie.

Bateria z wbudowanym termostatem

Ciekawą propozycją dla wielu osób jest bateria z wbudowanym termostatem. Pozwala ustawić preferowaną temperaturę wody, a strumienie, które są potrzebne do uzyskania tej temperatury, są mieszane bezpośrednio w specjalnie przeznaczonym do tego zbiorniku. Takie rozwiązanie sprawia, że z wylewki wydostaje się strumień wody o takiej temperaturze, która jest od razu idealna.

Baterie z termostatem są szczególnie cenione przez osoby, które mają małe dzieci albo seniorów w domu. Te dwie grupy osób mogą mieć szczególnie duże problemy z ustawieniem idealnego strumienia wody. Aby zatem uniknąć przypadkowego wychłodzenia ciała albo poparzenia, warto zainstalować właśnie termostat.

Przykładem może być model GROHE Grohtherm SmartControl – podtynkowa bateria termostatyczna do obsługi trzech wyjść wody, który został zaprojektowany z myślą o jak największym bezpieczeństwie członków rodziny. Uniemożliwia między innymi ustawienie temperatury wody ponad 43 stopnie, dzięki czemu niemożliwe jest poparzenie się nią. Dodatkowym atutem może być łatwa regulacja przepływu wody, która pozwala na jak największą oszczędność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here