Bateria umywalkowa – królowa armatury łazienkowej

0
693
Bateria umywalkowa

Wybór armatury łazienkowej to ostatni krok w aranżacji łazienki. W jego trakcie warto dołożyć starań i wybrać nie tylko idealnie wyselekcjonowane urządzenia i meble łazienkowe, ale także dedykowane do nich baterie i inne ważne komponenty. W przypadku umywalki wybór baterii jest nie mniej ważny, niż samej misy. Poniżej rozwiniemy temat baterii umywalkowych – przyglądniemy się dostępnym w sklepach produktom, podpowiemy jaka jest ich specyfikacja oraz w czym tkwią różnice.

Bateria dobrze dobrana do twojej umywalki

Wybór baterii umywalkowej jest niezwykle ważny. Warto sięgać po urządzenia wykonane z trwałych materiałów, dopasowane do rozmiarów Twojej umywalki oraz samej łazienki, a także dobrze prezentujące się. Wiele spośród dostępnych baterii umywalkowych posiada uniwersalne parametry estetyczne i nadaje się do stosowania w łazienkach urządzonych w różnym stylu. Znajdziesz również baterie dedykowane do konkretnych aranżacji jak i modeli umywalek.

Najważniejszymi elementami baterii są: wylewka, uchwyty oraz głowica. Ponadto, stosuje się także: perlatory, mieszacze oraz uszczelki. Elementy te są najczęściej kupowane w gotowym zestawie, który nadaje się do montowania przy danej umywalce. W trakcie zakupów warto kierować się nie tylko designem dostępnych urządzeń, ale również ich parametrami wytrzymałościowymi. Pod tym względem, najlepiej wypadają materiały wysoce odporne na wilgoć i korozję: chrom, mosiądz oraz inne stopy metali.

Montaż baterii umywalkowych

Baterie łazienkowe umywalkowe można montować na kilka różnych sposobów. Do grupy popularnych baterii należą te przeznaczone do montażu w ścianie. Odznaczają się tym, że przyłącze baterii zostanie ukryte w strukturze ściany. Jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić nieco wolnego miejsca oraz ukryć wężyki instalacyjne przed wzrokiem osób korzystających z łazienki.

Baterie stojące montowane są na powierzchni umywalki lub blatu. W grupie tej znajdziesz rozmaite wersje urządzeń, o różnych kształtach korpusów. Baterie takie są niezwykle popularne ze względu na ich parametry estetyczne. Wysokie, zwarte korpusy, wyposażone w długie, eleganckie wylewki pasują do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym.

Uchwyty w bateriach umywalkowych

Istotnym elementem konstrukcyjnym i użytkowym każdej baterii łazienkowej jest uchwyt lub uchwyty, służące do uruchamiania upływu wody. Najczęściej wybierane modele to baterie wyposażone w jeden lub dwa uchwyty.

Modele jednouchwytowe cieszą się największą popularnością. Odznaczają się wysoką funkcjonalnością, łatwą obsługą oraz niską awaryjnością. Uchwyt może mieć formę dźwigni, drążka lub dyszy, po których odchyleniu bateria zaczyna działać. Baterie dwuuchwytowe są stosowane przez amatorów klasycznych rozwiązań i aranżacji łazienkowych. Często, stosuje się baterie dwuuchwytowe w stylu retro – na przykład pokryte polerowanym mosiądzem lub delikatnymi dekoracjami. Urządzenia takie są również wygodne w codziennym użytkowaniu, jednak nieco gorzej radzą sobie z regulacją temperatury i ciśnienia wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here