Aranżacja sypialni. Powitanie zimy

0
1084
Aranżacja sypialni

Wraz z jesienią nadchodzą krótsze dni, a słońce z każdym tygodniem szybciej kryje się za horyzontem. Jeżeli dodamy do tego wyraźny spadek temperatur, deszcze, a z czasem także śnieg i mróz to stanie się zrozumiałe, dlaczego tak chętnie spędzamy czas w domu z kubkiem gorącej herbaty, ulubionym serialem lub książką w dłoni. Zastanówmy się, jak sprawić by przetrwanie do wiosny stało się dużo przyjemniejsze. Pomoże nam w tym odpowiednia aranżacja sypialni.

Intymna i przytulna sypialnia

Trudno przecenić rolę sypialni i zapewne nikt nie zaprzeczy, że w przestrzeni mieszkalnej pełni ona funkcję szczególną. Tu odzyskujemy siły po trudach dnia codziennego, tu możemy liczyć na regenerujący sen. Sypialnia to także miejsce intymne, które powinno kojarzyć się jedynie z odpoczynkiem i dystansem do obowiązków. Ciepła, kameralna atmosfera jest wyjątkowo ważna właśnie w okresie jesienno-zimowym. Jak o nią zadbać? Z pewnością przyda się duża ilość grubych materiałów w pastelowych kolorach, nastrojowe oświetlenie, nie zaszkodzi też nieco sezonowych dekoracji, a niebagatelne znaczenie będzie miał dobór odpowiedniej pościeli. Uprzedzamy ewentualne obawy miłośników minimalizmu – naszym celem nie jest przeładowanie sypialni przypadkowo dobranymi dodatkami, ani zmiana stylistyki na tę, którą zazwyczaj kojarzymy z mieszkaniami naszych babć i dziadków.

Pierwsze skojarzenie z przytulną atmosferą to oczywiście ciepłe tkaniny. Przydadzą się wełniane pledy i narzuty, nie zaszkodzi jeśli będą ozdobione splotami w kształcie warkoczy. Na uwagę zasługuje wystrój okien, a dodatkową korzyścią z wykorzystania dużej ilości materiałów będzie wyciszenie sypialni i wytłumienie odbić. Wspomniana wcześniej pastelowa kolorystyka to oczywiście tylko sugestia, z powodzeniem można zastosować czerwień i zieleń, które tradycyjnie kojarzą się z okresem świątecznym, doskonale prezentowała będzie się biel – w tym wypadku możemy liczyć na uzyskanie eleganckiego, wręcz luksusowego wyglądu. Zadbajmy o oświetlenie. Bez trudu znajdziemy łańcuchy lampek i lampiony. Pamiętajmy o tym, by wszystkie źródła światła oferowały ciepłą barwę zbliżoną do koloru żółtego. Atrakcyjnym dodatkiem okażą się też świece – nawet jeśli nie będą zapalone to, z powodzeniem spełnią się jako miła dla oka ozdoba.

Pościel, czyli królowa sypialni

Zmiana aranżacji sypialni to dobra okazja, by przejrzeć pościel, którą dysponujemy. Zdecydowanie warto będzie zainwestować w produkty dedykowane do konkretnej pory roku. Kołdra zimowa to coś więcej niż tylko substytut pościeli całorocznej. Kilkuwarstwowy, specjalnie dobrany wkład gwarantuje nie tylko komfort termiczny, ale też poprawia obieg powietrza. Lepsza wentylacja to brak problemów z gromadzącą się wilgocią, dostępne są także modele dedykowane dla osób borykających się z uporczywymi alergiami. 

W ofercie firmy Moker będącej renomowanym polskim producentem odzieży znajdziemy produkty gotowe sprostać wysokim wymaganiom klientów. Natychmiastowy efekt ciepła to gwarancja dobrego snu. To dzięki wyjątkowej dbałości o komfort i bezpieczeństwo Moker cieszy się tak dużym uznaniem odbiorców. Pięknie urządzona sypialnia i najlepsza jakość pościeli to połączenie, które sprawia, że zima staje się piękna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here