3 pomysły na pożyteczne hobby

0
1248

W dzisiejszych czasach znów zaczyna się doceniać konkretne umiejętności. Warto potrafić zrobić coś namacalnego. Coś, co przyda się w codziennym życiu. Dlatego jeśli szukamy pomysłu na hobby, to warto wybrać dziedzinę, z której uzyskamy jakieś rzeczywiste efekty. Co zatem można robić po godzinach? Wśród trzech sprawdzonych pomysłów na pożyteczne hobby wymienić należy: szycie na maszynie, robienie na drutach oraz decoupage.

Szycie na maszynie

W dawniejszych latach w zasadzie każda gospodyni domowa posiadała podstawowe umiejętności krawieckie. Trudno się dziwić. Panie przerabiały odzież lub szyły nowe kreacje z konieczności. Bo, albo w sklepach brakowało ciuchów, albo były bardzo drogie. Napływ taniej odzieży z zagranicy spowodował, że przez jakiś czas w naszym kraju zapomniano o krawiectwie. Pozamykano szkoły zawodowe o tym kierunku. Jednak widać, że era samodzielnego szycia znów powraca. Swoją wiedzą chętnie dzielą się nasze mamy i babcie. W wielu miejscach odbywają się kursy o tej tematyce.

Jednak żeby szyć, potrzebna jest nam maszyna do szycia. Współczesne urządzenia są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze. I co ciekawe, w sprzedaży dostępna jest cała masa modeli dedykowanych osobom początkującym. Z całą pewnością warto sprawdzić ofertę sklepu Szyj.pl. Osoby rozpoczynające przygodę z szyciem na pewno powinny zwrócić uwagę na maszynę Janome Juno E1015.

Dlaczego akurat na ten model? Dlatego, że jego obsługa nie jest skomplikowana. Urządzenie jest niezawodne i posiada wszystkie niezbędne funkcje, w tym: 15 programów ściegowych, półautomatyczne obszywanie dziurek, płynną regulację długości ściegów i szerokości zygzaka, możliwość szycia podwójną igłą, możliwość szycia wstecz, regulację naprężenia górnej nici, wolne ramię, zatrzaskowe mocowanie stopek. Poza tym maszynę wyposażono w różne rodzaje stopek, płytkę do cerowania, ledowe oświetlenie pola pracy, szpulki, zestaw igieł, rozpruwacz. Własna maszyna daje nam nieograniczone możliwości. I to zarówno w zakresie tworzenia odzieży, jak i domowych dekoracji.

Robienie na drutach

Równie fajnym pomysłem na hobby może być robienie na drutach. Do takiego zajęcia potrzebne są oczywiście druty i włóczka. Warto zakupić kilka grubości drutów. Rozmiar drutu wpływa bowiem na wygląd ściegu. Jeśli chcemy zrobić sweter ściślejszym ściegiem, to trzeba zakupić cieńsze druty i odwrotnie. Tak samo ważny jest dobór wełny. Istotnym atutem robienia na drutach jest to, że w zasadzie dziergać można wszędzie, zarówno w domu, jak i w pociągu.

Jakie dzieła mogą powstać dzięki takiemu zajęciu? Jeśli zależy nam na ciekawych efektach, warto zakupić jakieś czasopismo lub książkę z gotowymi pomysłami. Nam samym, jak i członkom rodziny przydadzą się kolorowe wełniane czapki, rękawiczki, szaliki, ale również oryginalne pokrowce na smartfon lub tablet.

Decoupage

Ogromną popularnością od lat cieszy się decoupage. Jest to technika zdobnicza, która polega na przyklejaniu na przedmiot wzoru wyciętego z papieru, a następnie kilkakrotnym pomalowaniu powierzchni lakierem. Co może być przedmiotem zdobienia? Całe mnóstwo rzeczy, w tym: szkło, drewno, metal, tkanina, plastik, ceramika.

Dzięki decoupage można nadać starym lub nieużywanym przedmiotom nowy, atrakcyjny wygląd. Decoupage to technika, która pozwala nam stworzyć niepowtarzalne podarunki, na przykład: pudełka, świeczniki, skrzyneczki, ramki lub albumy na zdjęcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here